FacebookYouTubeПідписатися на RSS

«Про порядок здійснення, цілі та розміри виплат з профспілкового бюджету
Києво–Святошинської районної організації профспілки працівників освіти і науки України»

Пунктом 157.9 статті 157 Розділу ІІІ Податкового кодексу України визначено, що від оподаткування звільняються доходи професійних спілок, їх об’єднань та
організацій профспілок отримані у вигляді:

- вступних, членських та цільових внесків;

- відрахувань коштів підприємств установ, організацій на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу;

- безповоротної фінансової допомоги;

- поворотної фінансової допомоги;

- добровільних пожертвувань;

- пасивних доходів;

- вартості майна та послуг, отриманих від роботодавця згідно з положенням колективного договору (угоди), з метою забезпечення умов діяльності такої профорганізації відповідно до статті 42 Закону України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”.

Києво–Святошинська районна організація профспілки працівників освіти і науки України зареєстрована у Києво-Святошинській ОДПІ ГУ ДФС у Київській області як неприбуткова організація (довідка № 9170/10/10-13-120110 від 28.11.2016р.), тому на неї розповсюджуються вимоги Податкового кодексу України, зазначені у цьому Положенні.

Відповідно до Статуту Профспілки працівників освіти і науки України, Положення про Києво–Святошинську районну організацію профспілки працівників освіти і науки України районна організація Профспілки та первинні профспілкові організації закладів освіти як її структурні підрозділи згідно затвердженого кошторису надходжень та видатків районного профспілкового бюджету мають право здійснювати своїм членам виплати чи відшкодування (крім заробітної плати чи інших виплат та відшкодувань за цивільно-правовим договором) протягом року сукупно у розмірі, що не перевищує суми грошового розміру доходу, визначеного абзацом першим підпункту 169.4.1. пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України встановленого на перше січня такого року (у 2018 році – 2470 грн.). Відповідно до підпункту 165.1.47 пункту 165.1 статті 165 Розділу ІV Податкового кодексу такі виплати не включаються до загального оподатковуваного доходу платників податків.

До зазначених цілей та розмірів виплат належать профспілкові виплати:

1. Профспілкова виплата членам профспілки до ювілейних дат (чоловікам, жінкам – 50р., жінкам – 55 років, чоловікам – 60 років,та при звільненні у зв’язку виходом на заслужений відпочинок–500 грн.за рахунок коштів консолідованого районного профбюджету, а також додаткових грошових виплат за рахунок коштів, що визначені на організацію діяльності профкомів первинних організацій закладів освіти у розмірах, які профкомивизначають самостійно;

2. Профспілкові виплати до інших ювілейних дат (вікових, стажу роботи і т.д.) – за рахунок коштів, що визначені на організацію діяльності профкомів первинних організацій закладів освіти, у розмірах, які профкомивизначають самостійно;

3. Профспілкові виплати членам профспілки з нагоди державних та професійних свят (День знань, День вчителя, Свято останнього дзвоника) – до500грн. за рахунок коштів, що визначені на організацію діяльності профкомів первинних організацій закладів освіти;

4. Профспілкові виплати ветеранам педагогічної праці на підставі актів обстеження житлово – побутових умов – до 300 грн., відвідування хворих членів Профспілки – 100 грн. на один візит;

5. Профспілкові виплати членам Профспілки за заслуги в галузі освіти за рахунок коштів, що надходять на рахунки районної організації Профспілки з інших джерел, в т.ч. коштів відповідно до ст.44 Закону України «Про Профспілки, їх права та гарантії діяльності» –до 2470 грн.

6.Профспілкові виплати на поховання осіб, що були членами Профспілки, їхніх родичів І- ІІ ступеня спорідненості, в окремих випадках інших членів родини –1000 грн.;

7. Профспілкові виплати на лікування онкологічних хвороб – 1 500грн., лікування травматичних випадків, на проведення складних операцій, складних захворювань серця чи інших життєво важливих органів – 300 – 1000-грн., а в окремих випадках досуми, що не перевищує суму, яка дає право на податкову соціальну пільгу у поточному році, включаючи кошти ПК первинних профорганізацій.

8. Профспілкові виплати на лікування близьких родичів (дітей, чоловіка, дружини) членів Профспілки – 300-1000 грн., а в окремих випадках досуми, що не перевищує суму, яка дає право на податкову соціальну пільгу у поточному році, включаючи кошти ПК первинних профорганізацій.

9. Профспілкові виплати при настанні непередбачуваних складних матеріально-побутових ситуацій, підтверджених відповідними документами (пожежі, стихійні лиха, втрата майна) – 500 грн. за рахунок коштів консолідованого районного профбюджету, а також додаткових грошових виплат за рахунок коштів, що визначені на організацію діяльності профкомів первинних організацій закладів освіти, а в окремих випадках сукупно не більшесуми, що не перевищує суму, яка дає право на податкову соціальну пільгу у поточному році, включаючи кошти ПК первинних профорганізацій.

10. Профспілкові виплати в якості компенсації витрат на доїзд на змагання за програмою Спартакіади працівників закладів освіти Києво-Святошинського району в сумі 300 грн. на команду, нагородження команд-переможців в змаганнях з окремих видів спорту до 300-250-200 грн. за 1,2,3 місця відповідно, нагородження команд-переможців за загальнокомандне 1,2,3,місця за підсумками Спартакіади відповідно 2000,1500,1000 грн. підготовку та організацію змагань до 200 грн., виконання функцій спортивного судді до 50грн. на одну особу.

11. Профспілкові виплати в якості часткової компенсації в розмірі 10 -30% від вартості путівки на літнє оздоровлення дітей та дорослих членів Профспілки, вартості туристсько–екскурсійної поїздки члена Профспілки, організованих президією ради КСРОППОНУ, вартості самостійно придбаної (поза межами лікувальної установи, яка надає путівки за кошти ФСС з ТВП ) членом Профспілки реабілітаційної путівки ( в обов’язковому порядку профкомом готується акт обстеження житлово–побутових умов особи, якій надається часткова компенсація вартості реабілітаційної путівки).

12. Профспілкові виплати членам Профспілки у формі поворотної фінансової допомоги у розмірі не більше 10 тисяч гривень одній особі на поточний рік для вирішення соціально-побутових проблем. Загальна сума коштів, виділених з консолідованого бюджету районної організації Профспілки на такі потреби протягом фінансового року, дорівнює 120 (ста двадцяти) тисячам гривень. Кошти поворотної фінансової допомоги членам Профспілки виплачуються у пропорційному відношенні до кількості членів первинної профорганізації.

13.Відповідно до підпункту 165.1.38 пункту 165.1 статті 165 та підпункту 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 Розділу ІV Податкового кодексу звільняються від оподаткування:

а) профспілкові кошти, витрачені на придбання:

- орденів, медалей, знаків, кубків, дипломів, грамот та квітів, якими відзначаються працівники, інші категорії громадян та/або переможці змагань, конкурсів;

- дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

14.Для отримання виплат окремими членами профспілки профкомами закладів освіти подаються до райради документи, а саме:

- особиста заява члена профспілки на ім’я голови ПК;

- витяг з рішення ПК про задоволення прохання;

- підтверджуючі документи (копія свідоцтва про смерть, медична довідка, акт обстеження житлово-побутових умов і т.д.);

- копія паспорта 1-2 сторінки та копія ідентифікаційного номера.

15.Рішення про надання профспілкової виплати приймається президією у кінці кожного місяця та виплачується протягом першої декади наступного місяця.

Профспілкова виплата одній і тій же особі – члену профспілки за рахунок коштів консолідованого районного профспілкового бюджету, коштів, що визначені на організацію діяльності ПК профорганізації не може перевищувати суми, що дає особі у поточному році право на податкову соціальну пільгу (у 2018 році –до 2470 грн.).

Положення дійсне на період до 31.12.2019 року. При потребі, рішенням ради районної організації Профспілки до нього можуть бути внесені зміни, що не суперечитимуть чинному законодавству України.

16.Дане Положення (зі змінами) набирає чинності з 01.01.2018 року.

Кiлькiсть переглядiв: 0