Згідно з річним планом роботи школи, педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Рівний доступ до якісної освіти, розвиток інноваційного потенціалу особистості, формування життєвих компетенцій учнів», яка узгоджується з проблемним питанням району «Структурування науково-методичної діяльності освітян району з метою формування учителя коуча, фасилітатора, тьютора, модератора в індивідуальній освітній траєкторії учня».

На початку року була створена науково-методична рада школи на чолі з директором Н.М.Руденко, до складу її увійшли заступники директора з навчально-виховної роботи: Охріменко Т.М., Монько Н.В., Плющ Л.С., Янішевська О.І., заступник голови НМР Горенко Л.П. та члени: Хмарна О.В., Кравчук О.О., Микиштина Т.В., Дворецька А.І., Щедринська О.В., Литвиненко О.Г., Лобанова Є.Б., Фармагей Н.І., Міщенко В.А., Киричук Г.О., яка і працює над реалізацією означених проблем.

Протягом І семестру були проведені засідання науково-методичної ради школи за темами:

Ø Аналіз методичної роботи за минулий навчальний рік.

Ø Завдання методичної служби школи на новий навчальний рік.

Ø Обговорення концепції «Нова українська школа» та створення плану заходів щодо реалізації її окремих завдань.

Ø Про продовження роботи над реалізацією Державного стандарту початкової освіти, Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти.

Ø Обговорення і затвердження плану роботи методичної ради школи на 2017-2018 навчальний рік. Розподіл обов’язків між членами методичної ради.

Ø Обговорення і затвердження планів роботи предметно-методичних комісій, творчих груп та інших методичних підструктур на 2017-2018 навчальний рік.

Ø Про обговорення і затвердження плану роботи методичного кабінету школи.

Ø Обговорення і затвердження планів роботи факультативів і курсів за вибором.

Ø Вивчення листа Міністерства освіти і науки України від 09.08.2017 р. № 1/9-436 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017-18 навчальному році».

Ø Про організацію методичної роботи з молодими і малодосвідченими

вчителями з питань організації навчально-виховного процесу.Затвердження плану роботи Школи молодого вчителя.

Ø Огляд новинок науково-педагогічної, психологічної та методичної літератури (протокол №1 від 29.08.2017р.).

Ø Про підготовку учнів до участі у І і ІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт в системі МАН.

Ø Затвердження графіку І етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін.

Ø Про організацію роботи з обдарованими дітьми. Про підготовку учнів до участі у творчих конкурсах з різних предметів.

Ø Про підготовку до проведення предметних тижнів.

Ø Про підготовку до педагогічної ради «Особистісне зростання вчителя в умовах реалізації концепції «Нова українська школа»

(протокол №2 від 04.10.2017р.).

Ø Про аналіз участі учнів у ІІ районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін.

Ø Про аналіз участі учнів школи у районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН та інших творчих конкурсах.

Ø Розгляд узагальнених матеріалів залікових книжок вчителів, які атестуються на відповідність раніше встановленій кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії» та на відповідність раніше присвоєному педагогічному званню «практичний психолог-методист» (Киричук Г.О.)

Ø Про проведення директорських семестрових контрольних робіт (протокол №3 від 20.12.2017р.).

Слід відзначити, що всі засідання науково-методичної ради пройшли на високому рівні: цікавими, змістовними були доповіді, вироблено методичні рекомендації та інше.

На базі школи та педагогічним колективом були проведені такі заходи:

§ Продовжено проведення еспериментальної роботи вчителями школи Зеленовою Л.В., Синьоокою Г.І., Хмарною О.В., Бондаренко Т.В., Кравченко Т.В. з теми дослідження лабораторії навчання української мови АПН України (відповідно угоди про співпрацю).

§ 28.08.2017р. - відбулась стратегічна сесія освітян району «Досягнення галузі освіти району та основні завдання на шляху створення Нової української школи».

§ 30.08.2017 р. - педагогічна рада «Основні шляхи поліпшення якості освіти у школі» та про основні завдання педагогічного колективу на шляху створення Нової української школи (Руденко Н.М., директор школи, вчителі).

§ 06 вересня 2017 року у рамках тижня безпеки життєдіяльності представниками рятувальників Києво-Святошинського РВ ГУ ДСНС України

були проведені попереджувальні бесіди з учнями школи (Янішевська О.І., заступник директора з ВР).

§ 20.09.2017 - участь у конкурсі «Моя неосяжна Україна», переможець у номінації «Свята спадщина» (Шостак Андрій).

§ 20.09.2017 року - методична рада з продовження обговорення концепції «Нова українська школа» та створення плану заходів щодо реалізації її окремих завдань.

§ 26 вересня 2017 року відбувся Всеукраїнський семінар-практикум для слухачів курсів новопризначених завідувачів районних (міських) методичних кабінетів Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України з теми «Розвивальні методи навчання на уроках природничого циклу».

§ 04 жовтня 2017 року - участь учнів 10-А і 10-Б класів у другому студентсько-учнівському Фестивалі творчих здобутків «Юність-fest» (Тищенко О.Т., вчитель фізики).

§ 10 жовтня 2017 року пройшов спортивно-патріотичний захід «Козацькі розваги», присвячений Дню захисника Вітчизни та Дню козацтва (Янішевська О.І., заступник директора з ВР, Тимошенко Т.О., педагог-організатор).

§ З 06 по 08 жовтня 2017 року - участь у обласному зборі лідерів органів учнівського самоврядування Київщини (Байрамов Максат та Науменко Анастасія), які представляли лідерів Києво-Святошинського району.

§ 11 жовтня 2017 року відбувся семінар практичних психологів району.

§ 13.10.2017 року - участь учнів 9-х класів у заході «Тепло долонь і серця – захисникам України» Києво-Святошинської центральної районної бібліотекиз (Синьоока Г. І. та Хмарна О. В.).

§ 19.10.2017 року з метою профорієнтації та реалізації завдань Державної національної програми «Освіта», наданню професійної допомоги учням відбулася зустріч з викладачами Державного університету телекомунікацій в рамках угоди про співробітництво (Янішевська О.І., заступник директора з виховної роботи).

§ 19.10 по 28.11.2017 року – перемога команди школи (10-Б і 7-В класи) у міському етапі акції залучення молоді до фракційного збору сміття «Let`s do it Ukraine» (Литвиненко О.Г., вчитель біології та екології ).

§ 24.10.2017 року - участь учнів 1-9-х класів в акції «Птах року Канюк звичайний» (Литвиненко О.Г., вчитель біології).

§ 24.10.2017 року – в рамках тижня правознавства проведено зустріч для старшокласників з інспектором у справах неповнолітніх Вишневої міської ради Романенко Таїсією Іванівною та представниками громадського формування спецзагону «Дельта» (вчитель Кравчук О.О.).

§ 24.10.2017 року - участь вчителів початкової школи в педагогічному коучингу «Методи та форми навчання молодших школярів в умовах Концепції Нової української школи» в рамках ІХ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» (Плющ Л.С., заступник директора з НВР).

§ 24.10.2017 року - участь Плющ Л.С., заступника директора з НВР у проведенні круглого столу «Початкова освіта: виклики сьогодення».

§ 26 жовтня 2017 року була проведена зустріч лідерів учнівського самоврядування Києво-Святошинського району «Правова освіта і культура як основа розвитку громадянського суспільства» (Янішевська О.І., заступник директора з ВР, Тимошенко Т.О., педагог-організатор).

§ 27 жовтня участь команди «О’Кеу» (ІІ місце) у районному відбірковому етапі Київського обласного профорієнтаційного змагально-мотиваційного заходу серед учнівських команд КВК «Обери майбутнє» (Янішевська О.І., заступник директора з ВР, Тимошенко Т.О., педагог-організатор).

§ 31.10.17 р. – районний семінар тему «Розвиток навичок аудіювання, особливості підготовки до ДПА та ЗНО» (вчителі англійської мови).

§ 06.11.2017 року - зустріч старшокласників зі студентами хіміко-біологічного факультету КНУ ім. Шевченка (вчитель Терещенко О.В.).

§ 09 листопада - написання радіодиктанту національної єдності до Дня української писемності та мови (вчитель Синьоока Г.І.).

§ 12.11.2017 року відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської олімпіади з образотворчого мистецтва (Охріменко Т.М., заступник директора з НВР, Муха Г.І., вчитель образотворчого мистецтва).

§ 13.11.2017 року – профорієнтаційна екскурсія учнів 11 класів до Державного університету телекомунікацій, кафедра підприємництва, торгівлі та біржової діяльності (Лобанова Є.Б., класний керівник 11-А класу).

§ 13.11.2017 року – зустріч старшокласників із представником соціальної служби Києво-Святошинського району, волонтером Чуприною Анатолієм Олександровичем та бійцями полку «Азов» з метою патріотичного виховання учнів (Кравчук О.О., вчитель правознавства).

§ 16 листопада 2017 року група учнів-членів МАН відвідали Київський міжнародний університет, де взяли участь у настановній конференції (Кравчук О.О., вчитель правознавства).

§ 18 листопада 2017 року відбувся обласний майстер-клас «Використання цифрових лабораторій у процесі навчання фізики» для вчителів Київської області (вчитель Тищенко О.Т.).

§ 20.11.2017 року пройшла мала педрада по адаптації учнів 5-х класів до навчання у середній школі (Монько Н.В., заступник директора з НВР).

§ 20 листопада 2017 року учні хімко-біологічного профілю 8-11 класів зустрілись з кандидатом біологічних наук , завідувачем інсулінової лабораторії «Індор» Лісовським Ігорем Леонідовичем (вчитель Терещенко О.В.).

§ 21 листопада до відзначення Дня Гідності і Свободи учні 7-В класу (Міщенко В.А., класний керівник) підготували літературно-музичну композицію «Пам'ять героїв, що віддали життя за мир і свободу України».

§ 22.11.2017 року з метою профорієнтаційної роботи серед старшокласників відбулася зустріч з викладачами Київського міжнародного університету (Кравчук О.О., вчитель правознавства).

§ 21 листопада – участь учнів у фіналі районного етапу Всеукраїнського літературного конкурсу на протипожежну та техногенну тематику (вчителі української мови та літератури).

§ 27 листопада учні 11-х класів з метою вибору навчального закладу відвідали Київський національний університет культури і мистецтв (Горенко Л.П., класний керівник 11-Б класу).

§ 30 листопада до Всесвітнього дня тварин у школі проведена виставка фотографій домашніх улюбленців (Янішевська О.І., заступник директора з ВР, Тимошенко Т.О., педагог-організатор).

§ Листопад-грудень 2017 року – участь учнів школи у Всеукраїнській акції «Збережи ялинку» (Литвиненко О.Г., вчитель біології та екології, Логунова О.С., вчитель початкових класів).

§ 01.12.2017 року - відкритий захід для учнів старшої школи до дня захисту ВІЛ- інфікованих людей (вчитель Литвиненко О.Г.).

§ 06.12.2017 року - обласний практичний семінар вчителів фізики з використання на уроках цифрової вимірювальної лабораторії «Ейнштейн» (керівник Тищенко О.Т., вчитель фізики).

§ 08.12.2017 року - проведення апробації завдань ЗНО з біології учнів 11-х класів представниками Українського центру оцінювання якості освіти (Лисенко О.О., Терещенко О.В., вчителі біології).

§ 08.12.2017 року проведені бесіди по протидії насильству серед учнів 7-х класів спеціалістами Києво-Святошинського ЦСССМ (Янішевська О.І., заступник директора з ВР, Карака М.М., соціальний педагог).

§ 10.12.2017 року – участь у Всеукраїнському форумі учнівського самоврядування. Київську область представляла Крейш Аміна, учениця 10-Б класу, з екологічним проектом «Чисте місто - чиста Україна» (керівник Литвиненко О.Г., вчитель біології та екології).

§ 12.12.2017 року пройшов обласний семінар-треніг вчителів фізики (керівник Тищенко О.Т., вчитель фізики).

§ 12.12.2017 року відбувся семінар практичних психологів району з питань інклюзивної освіти.

§ 16 грудня о 10:00 в ЗОШ №3 відбулись батьківські збори майбутніх першокласників (Плющ Л.С., заступник директора з НВР, вчителі початкової школи).

§ 24.12.2017 року відбувся ІІ (районний) етап Всеукраїнської олімпіади із зарубіжної літератури (Охріменко Т.М., заступник директора з НВР, Лобанова Є.Б., вчитель зарубіжної літератури).

§ 04-08.12.2017 р. участь у проекті Мистецького арсеналу «Ми в контексті» (Охріменко Т.М., вчитель зарубіжної літератури).

Крім цього, учні та педагоги взяли участь у шкільних, районних, обласних та Всеукраїнських заходах.

Всеукраїнські конкурси:

· участь команди початкової школи у природознавчому конкурсі «Колосок» (зареєстровано 165учасників, координатор Богданович В.В.);

· участь у Всеукраїнському конкурсі організації мовних таборів з волонтерами-носіями мов Go Camp (вчителі англійської мови);

· участь у Всеукраїнському конкусі «Об'єднаймося, брати мої» (ІІ етап), учениця 10-А класу Міронова Валерія (вчитель Кравченко Т.В.) та учениця 10-Б класу Сабадаш Марія (вчитель Хмарна О.В.);

§ участь учнів 9-А та 9-Д класів у конкурсі есе «Я – європеєць» (вчитель Синьоока Г.І.);

§ шкільний етап Всеукраїнського конкурсу з англійської мови «Олімпус» - зареєстровано 37 учасників (координатор Хозіна І.М.);

§ участь групи вчителів у роботі журі ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, предметних конкурсів та конкурсу-захисту МАН: Зеленова Л.В., Хозіна І.М., Філатова О.В., Микиштина Т.В., Безпалько А.В., Гатітулін В.Л., Лобанова Є.Б., Охріменко Т.М., Муха Г.І, Литвиненко О.Г., Свінціцька Л.Ф., Горенко Л.П., Крот Л.І., Терещенко О.В., Щедринська О. В., Тищенко О.Т., Синьоока Г.І., Бондаренко Т.В.;

§ участь групи вчителів початкової школи та вчителів курсу «Основи здоров’я» успішно пройшли онлайн-курси спільного проекту «Основи здоров’язбережної компетентності» та «Вчимося жити разом» (отримані cертифікати).

Методичний кабінет школи працював за Положенням та відповідним планом роботи, розглянутим і затвердженим методичною радою школи.

Наказом від 26 жовтня 2017 року затверджено перелік напрямів дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності, за яким працює школа у 2017/2018 навчальному році:

Напрями дослідно- експериментальної та інноваційної діяльності закладів освіти Кількість учасників інноваційної діяльності (вчителів) Кількість учасників інноваційної діяльності (учнів) Відповідальний
Міжнародний проект «GoCamp» Напрям інноваційної діяльності 1 36 Микиштина Т.В.
Тьюторська технологія як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті. Всеукраїнський рівень 48 1404 Янішевська О.І.
Використання електронних засобів навчального призначення «Розумники» Всеукраїнський рівень 2 592 Тищенко О.Т. Терещенко О.В.
Апробація та моніторинг навчальної літератури лабораторії Листопад Н.П. Підручник з математики, зошит, 4 кл. Регіональний рівень 4 105 Плющ Л.С.
Всеукраїнський проект роздільного збору відходів «Let’s do it, Ukraine school recycling» 1 15 Литвиненко О.Г.
Апробація та моніторинг навчальної літератури лабораторії навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України Регіональний рівень 6 233 Зеленова Л.В.

Також розроблено і затверджено план заходів з реалізації основних положення Концепції «Нова українська школа» у 2017/2018 навчальному році (наказ від 18 вересня №183-б):

№ з.п Зміст роботи Термін Відповідальний
1 Створення у закладі сучасного освітнього середовища шляхом впровадження у навчально-виховний процес інформаційних технологій та форм дистанційного навчання Протягом року Адміністрація
2 Забезпечення впровадження інклюзивних форм навчання для дітей із особливими освітніми потребами Протягом року Адміністрація, Дьоміна А.В.
3 Забезпечення психологічного супроводу навчально-виховного процесу в умовах реформування освітньої галузі Протягом року Киричук Г.О.
4 Робота предметно-методичних комісій з питань оволодіння сучасними навчальними технологіями (критичне мислення, перевернуте навчання, кейс-метод тощо) Протягом року Голови ПМК
5 Проведення науково-методичних заходів (тренінгів, квестів, майстер-класів тощо) з навчання вчителів сучасним освітнім технологіям на засадах педагогіки партнерства Протягом року Вчителі-методисти, старші вчителі
6 Організація роботи з обдарованими дітьми, підготовка учнів до участі в шкільних, районних предметних олімпіадах, конкурсах учнівських науково-дослідницьких робіт у системі МАН Протягом року Охріменко Т.М., Киричук Г.О., керівники ПМК, вчителі-предметники
7 Розроблення методичних матеріалів, конспектів уроків, посібників для упровадження компетентнісного навчання та педагогіки партнерства Протягом року Вчителі
8 Апробація та моніторинг навчальної літератури лабораторії початкового навчання НАПН України (автор Листопад Н.П. Підручник з математики, зошит, 4 кл.) Протягом року Вчителі початкової школи
9 Продовження роботи за проектом «Тьюторська технологія як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті» Протягом року Янішевська О.І., класні керівники
10 Продовження роботи з використання електронних засобів навчального призначення «Розумники» Протягом року Тищенко О.Т., Терещенко О.В.
11 Оновлення змісту діяльності шкільної бібліотеки шляхом впровадження в її практичну роботу ІКТ Протягом року Мельник І.В.
12 Забезпечити проведення спільних заходів школи і ДНЗ «Росинка» та «Намистинка» з реалізації наступності в пріоритетних напрямках впровадження оновленого Базового компонента дошкільної освіти, програми «Впевнений старт», Державного стандарту початкової загальної освіти Протягом року Плющ Л.С., Вчителі початкової школи
13 Проведення батьківських зборів, відкритих дверей, конференцій, семінарів для батьків майбутніх першокласників, відкриття консультаційних пунктів для батьків з питань підготовки дітей до школи, проблем успішної адаптації першокласників Протягом року Плющ Л.С., Дьоміна А.В., Киричук Г.О., вчителі початкової школи
14 Обговорення концепції «Нова українська школа» та створення плану заходів щодо реалізації її окремих завдань Вересень Адміністрація
15 Розгляд на засіданнях ПМК питання щодо оновлення змісту та форм навчання школярів в умовах реформування освітньої галузі Вересень-жовтень Голови ПМК
16 Педагогічна студія з теми: «Використання кейс-методу на сучасному уроці в умовах упровадження Концепції Нової української школи» Жовтень Охріменко Т.М., Монько Н.В.
17 Розгляд питання щодо реалізації Концепції «Нова українська школа» на нараді із головами батьківських комітетів класів Листопад Адміністрація
18 Педагогічна студія з теми «Особливості організації компетентісно-орієнтованого навчання та використання у процесі навчання хмарних сервісів» Листопад Охріменко Т.М., вчителі. інформатики
19 Проведення педагогічної ради «Особистісне зростання вчителя в умовах реалізації концепції «Нова українська школа» Грудень Охріменко Т.М., керівники ПМК, керівники динамічних творчих груп
20 Вивчення та розгляд на засіданні методичної ради питань щодо реалізації допрофільного та профільного навчання учнів середньої і старшої школи Січень Охріменко Т.М., керівники ПМК
21 Педагогічна студія з теми «Формування здоров’язбережувальної компетенції дитини в умовах сучасного навчального закладу» Січень Янішевська О.І.
22 Педагогічна студія з теми «Використання медійних засобів у формуванні учнівських компетентностей» Лютий Охріменко Т.М., Тищенко О.Т.
23 Проведення навчання для учителів початкових класів Лютий-березень Плющ Л.С.
24 Проведення семінару-практикуму з питань проблем школи та занять психолого-педагогічного семінару Березень Киричук Г.О.
25 Аналіз стану профорієнтаційної роботи в школі на засіданні методичної ради Березень Янішевська О.І.
26 Підготовка матеріалів до шкільної виставки-ярмарку педагогічних ідей і технологій Березень-квітень Керівники ПМК, творчих груп
27 Проведення фестивалю педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок» Квітень Охріменко Т.М., керівники ПМК
28 Майстер-клас «Виховання патріотичних почуттів в умовах загальноосвітнього навчального закладу» Травень Янішевська О.І., Богданович В.В.
29 Розгляд на засіданні педагогічної ради питання щодо готовності закладу до впровадження Державних стандартів початкової загальної освіти з 2018/2019 навчального року Травень Адміністрація
30 Продовження роботи літнього мовного табору з метою практичної реалізації однієї із ключових компетентностей Нової української школи (спілкування іноземними мовами) Травень Адміністрація, Микиштина Т.В., вчителі іноземної мови
31 Здійснювати висвітлення питань щодо впровадження Концепції «Нова українська школа» на офіційному сайті школи Протягом року Скороход М.І.

У грудні 2017 року у рамках Всеукраїнських Сковородинських навчань «Пізнай себе» проведено такі заходи:

№ з/п Назва заходу Клас Відповідальні
1. Г. Сковорода – філософ, історик, поет 8 – 9 класи Свінціцька Л.Ф. Класні керівники
2. Написання історичних творів про життєвий шлях Г. Сковороди 11 класи Кипич С.І. Класні керівники
3. Усний журнал: Г. Сковорода і сучасність 10 класи Кравчук О.О. Класні керівники
4. Конкурс творчих робіт за афоризмами Г.С. Сковороди 9-Б клас Кравченко Т.В. Класні керівники
5. Поетичні читання віршів Г. Сковороди 9 – 11 класи Бондаренко Т.В., Кравченко Т.В., Синьоока Г.І., Хмарна О.В.
6. Усний літературний журнал «Філософ – мандрівник Г. Сковорода» 8 – 11 класи Хмарна О.В. Класні керівники
7. Перегляд відеороліків про Г. Сковороду «Обличчя української нації», обговорення 8 – 11 класи Вчителі української мови
8. Сатиричні пісні Г. Сковороди 6 класи Горбенко Н.Л. Класні керівники
9. Сковорода Г.С. - музикант 5 класи Горбенко Н.Л. Класні керівники
10. Крилаті вислови Г. Сковороди, покладені на музику 7 класи Горбенко Н.Л. Класні керівники
11. Співаємо пісні Г.Сковороди («Всякому городу нрав і права») 8 класи Горбенко Н.Л. Класні керівники
12. Бесіда на тему «Слухаючи пісні Г. Сковороди» 6 класи Горбенко Н.Л. Класні керівники
13. Вікторина: «Якими музичними інструментами володів Г. Сковорода» 6 класи Горбенко Н.Л. Класні керівники
14. Урок-роздум: «Якби Г. Сковорода не був філософом, то став би музикантом?» 7 класи Горбенко Н.Л. Класні керівники
15. Виставка літератури «Г. Сковорода – філософ, історик, поет» Мельник І.В.

З 22.11 по 01.12.2017 року було проведено декаду педагогічної майстерності відповідно річного плану роботи школи.

№ п/п Дата Прізвище, ім'я, по батькові вчителя Предмет Клас Каб. Тема уроку
1 22.11.2017, середа, 2 урок Зеленова Л.В. Українська література 6-Б каб. 27 В.Рутківський «Джури козака Швайки». Твір про волелюбних, сміливих героїв, які вміють вистояти у складних ситуаціях. Проблематика твору
2 22.11.2017, середа, 2 урок Дешко В.П. Математика 1-А каб. 1 Закріплення вивченого матеріалу «Додавання та віднімання в межах 20». Задачі. Геометричний матеріал
3 22.11.2017, середа, 3 урок Галушко Н.Г. Математика 7-Б каб. 31 Алгебра. Множення одночлена на многочлен
4 22.11.2017, середа, 3,4 уроки Водотиєць П.С. Трудове навчання 5-Б Майстерня Виготовлення виробу з фанери та ДВП
5 23.11.2017, четвер, 3 урок Синьоока Г.І. Українська мова 5-А каб. 34 Ненаголошені голосні, що перевіряються наголосом
6 24.11.2017, п’ятниця, 3 урок Лепська О.М. Літературне читання 2-В каб.18 «Скринька поезії. Спроби учнів у віршуванні»
7 27.11.2017, понеділок, 2 урок Фармагей Н.І. Літературне читання 4-В каб.6 Ліна Костенко. Осінь, ось вона осінь…
8 27.11.2017, понеділок, 4 урок Свінціцька Л.Ф. Історія України 9-Д каб.32 Європейська революція 1848-1849 в західно-українських землях
9 27.11.2017, понеділок, 4 урок Литвиненко О.Г. Хімія 8-А каб. 12 Йонний зв’язок. Йони
10 29.11.2017, середа, 5 урок Ільков Д.О. Фізична культура 4-А Спортивний зал Гімнастика
11 30.11.2017, середа, 4 урок Копиця Л.А. Трудове навчання 9-Б каб. 37 Оздоблення в’язаного виробу (светр)

Проведені методичні заходи висвітлюються на сайті школи http://www.vyshneve-school3.edukit.kiev.ua/

Керівники предметно-методичних комісій плідно працювали протягом І семестру 2017-2018 навчального року. Проводилися засідання предметно-методичних комісій: «Про підсумки роботи ПМК за минулий навчальний рік. Про підсумки державної підсумкової атестації та аналіз типових помилок учнів під час атестації. Про обговорення концепції «Нова українська школа» та створення плану заходів щодо реалізації її окремих завдань Про зміни в навчальних програмах. Про опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2017-2018 навчальному році. Про повторне вивчення Інструкції щодо ведення шкільної документації. Обговорення планів роботи факультативів і спецкурсів. Про участь у Всеукраїнському експерименті «Тьюторська технологія як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті». Про організацію роботи з обдарованими дітьми. Про підготовку та проведення І туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін. Про наступність у викладанні предметів І та ІІ ступенів навчання. Про підведення підсумків шкільних олімпіад з базових дисциплін, аналіз типових помилок, допущених учнями під час проведення олімпіад та пропозиції щодо їх усунення. Про підготовку до ІІ туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін. Про підготовку і проведення шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика», мовно-літературного конкурсу ім. Шевченка. Про підготовку МАНівських робіт, про впровадження інтерактивних технологій у навчально-виховний процес» тощо.

Особливо плідною була робота ПМК вчителів зарубіжної літератури, іноземної мови, природничих наук, географії, української мови та літератури, учні яких стали переможцями і призерами районних олімпіад, конкурсів-захистів МАН та творчих конкурсів.

Результати ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін (2017-2018 н.р.)

П.І.П. Клас Місце Предмет Вчитель
1 Король Валерія Павлівна 9-А ІІІ Біологія Терещенко О.В.
2 Сабадаш Марія Андріївна 10-Б ІІІ Біологія Литвиненко О.Г.
3 Лактіонова Вікторія Вікторівна 8-Б ІІІ Англійська мова Жаркова О.Д.
4 Волков Роман Олегович 9-А ІІ Англійська мова Філатова О.В.
5 Міронова Валерія Дмитрівна 10-А ІІІ Англійська мова Тур Н.В.
6 Гуріненко Єлизавета Дмитрівна 6-Б І Образотворче мистецтво Муха Г.І.
7 Жмаченко Анастасія Романівна 6-В ІІІ Образотворче мистецтво Муха Г.І.
8 Шпакович Дарина Олександрівна 8-Б ІІІ Образотворче мистецтво Муха Г.І.
9 Саідов Ілля Андрійович 9-Б ІІ Образотворче мистецтво Муха Г.І.
10 Сабадаш Марія Андріївна 10-Б І Екологія Литвиненко О.Г.
11 Литвин Володимир Юрійович 9-В ІІ Трудове навчання Водотиєць П.С.
12 Тетеріна Анна Юріївна 10-Б ІІ Хімія Литвиненко О.Г.
13 Дубінін Ілля Дмитрович 11-Б І Географія Горенко Л.П.
14 Солодка Юлія Володимирівна 8-А ІІІ Фізика Хижева Л.М.
15 Сидоряка Єлисей Сергійович 7-А ІІІ Фізика Тищенко О.Т.
16 Тетеріна Анна Юріївна 10-Б ІІІ Математика Гончаренко Н.М.
17 Тетеріна Анна Юріївна 10-Б І Зарубіжна література Охріменко Т.М.
18 Пасацька Валерія Сергіївна 11-Б ІІ Зарубіжна література Лобанова Є.Б.
19 Тищенко Дар'я Олегівна 9-Д ІІ Зарубіжна література Байрамова Г.О.
20 Король Валерія Павлівна 9-А ІІІ Зарубіжна література Охріменко Т.М
21 Лактіонова Єлєна Вікторівна 8-Б ІІІ Зарубіжна література Байрамова Г.О.
22 Баєва Софія Максимівна 7-А ІІІ Зарубіжна література Хмарна О.В.

Результати ІІ (районного) етапу Міжнародних предметних конкурсів (2017-2018 н.р.)

П.І.П. Клас Місце Назва конкурсу Вчитель
1 Івашкевич Вікторія Андріївна 3-Г ІІ ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика Дворецька А.І.
2 Зеленчук Дмитро Іванович 4-Б ІІ ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика Коляда Г.В.
3 Федорчук Катерина Ігорівна 8-Б ІІ ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика Зеленова Л.В.
4 Щедринська Аріна Гаррієвна 11-Б ІІ ХVІІІ Міжнародний конкурс з української мови ім. П.Яцика Янішевська О.І.
5 Лещинська Поліна Олександрівна 7-А ІІ VІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс ім.Т.Г.Шевченка Зеленова Л.В.
6 Сабадаш Марія Андріївна 10-Б ІІІ VІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс ім.Т.Г.Шевченка Хмарна О.В.
7 Щедринська Аріна Гаррієвна 11-Б ІІ VІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс ім.Т.Г.Шевченка Янішевська О.І.
8 Сабадаш Марія Андріївна 10-Б І Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Не жартуй з вогнем!» Хмарна О.В.
9 Тищенко Дар'я Олегівна 9-Д І Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Не жартуй з вогнем!» Синьоока Г.І.
10 Шкіль Євгенія Олександрівна 6-Б І Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Не жартуй з вогнем!» Зеленова Л.В.
11 Шкварун Анастасія Миколаївна 5-Д ІІ Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Не жартуй з вогнем!» Кравченко Т.В.
12 Міронова Валерія Дмитрівна 10-А ІІІ Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Не жартуй з вогнем!» Кравченко Т.В.
13 Васильєва Вероніка Олегівна 2-В ІІІ Всеукраїнський дитячий літературний конкурс «Не жартуй з вогнем!» Лепська О.М.

ПІДСУМКИ

участі учнів Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 у І(районному) етапі конкурсу-захисту Малої академії наук України

(2017-2018 н.р.)

№ п/п Прізвище, ім'я по батькові учня Клас Наукове відділення/секція Науковий керівник Місце
1 Сабадаш Марія Андріївна 10-Б Екології та аграрних наук Екологія Литвиненко Олена Григорівна, учитель біології, екології ІІІ
2 Штакал Анна Євгеніївна 11-Б Хімії та біології Медицина Литвиненко Олена Григорівна, учитель біології, екології , Лисенко О.О., учитель біології І
6 Литвин Юлія Олександрівна 9-Д Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Мистецтвознавство Копиця Людмила Анатоліївна, учитель трудового навчання ІІ
7 Дубінін Ілля Дмитрович 11-Б Наук про Землю Географія та ландшафтознавство Горенко Людмила Петрівна, учитель географії ІІ
9 Микиштина Дарина Володимирівна 10-А Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Українська література Кравченко Тамара Володимирівна, учитель української мови та літератури ІІ

На кожному методичному об’єднанні на початку нового навчального року розглядалося питання обговорення концепції «Нова українська школа» та створення плану заходів щодо реалізації її окремих завдань та про адаптацію учнів 5-х класів.

У І семестрі у школі було проведено 2 засідання педагогічної ради «Основні шляхи поліпшення якості освіти у школі» та про основні завдання педагогічного колективу на шляху створення Нової української школи (Руденко Н.М., директор школи, вчителі школи) за формою інтерактивний семінар та «Готовність та адаптація учнів до навчання у 5-му класі» (координатор Монько Н.В., заступник директора з НВР). Велика група вчителів, соціальний педагог, практичний психолог взяли участь в роботі педагогічної ради. У ході підготовки до засіданнь педагогічної ради були створені творчі групи вчителів, експертна група та окреслено коло питань для вивчення кожної групи, розгорнуто книжкову виставку за темами педагогічної ради. Також було проведено 2 наради при директорі. Усі методичні заходи відбулися на високому рівні.

Вчителі початкової ланки працювали над проблемою: «Створення умов для розвитку ключових компетентностей учнів через впровадження інноваційних освітніх технологій та інформаційно-комп’ютерних технологій в навчально-виховний процес». Методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження елементів нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів, педагогів; інтеграцію у навчально-виховний процес дітей з особливими потребами. 26 вересня 2017 року на базі нашої школи відбувся Всеукраїнський семінар практикум для слухачів курсів новопризначених завідувачів районних (міських) методичних кабінетів Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України, в якому вчителі початкових класів взяли активну практичну участь. Вчителі Логунова Оксана Степанівна та Лепська Оксана Михайлівна показали слухачам курсів інтегровані уроки та отримали схвальні відгуки фахівців. Серед учнів початкової школи був проведений шкільний етап предметних олімпіад. Учні початкової школи також взяли участь у ІІ (районному) етапі Міжнародного українознавчого конкурсу імені Петра Яцика. Були проведені заходиз патріотичного та родинного виховання. Вчителі початкової школи також беруть участь в реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом» (куратор Дворецька А.І.) відповідно плану заходів, затвердженого наказом №231-а від 10.11.2017 року:

№ з/п Назва заходу Відповідальні Термін виконання
1. Проведення наради при директору з питань реалізації проекту «Вчимося жити разом» Дворецька А.І. Жовтень-листопад 2017р.
2. Проведення навчання для вчителів щодо інтеграції розроблених курсів з розвитку життєвих навичок у навчально-виховний процес Дворецька А.І. Охріменко Т.М. Монько Н.В. Плющ Л.С. Жовтень-листопад 2017р.
3. Проведення засідання ПМК та інших методичних підструктур з питань реалізації проекту Керівники ПМК та інших методичних підструктур Листопад-грудень 2017р.
4. Проведення спеціального он-лайн дослідження щодо знань, ставлень і поведінкових навичок дітей та підлітків Дворецька А.І. Класні керівники, класоводи Листопад-грудень 2017р.
5. Забезпечення умов для навчання учнів життєвим навичкам шляхом інтеграції курсу «Вчимося жити разом» у зміст навчального предмета «Основи здоров’я» та план виховних годин Вчителі курсу «Основи здоров’я», класні керівники, класоводи 2017-2018 н.р.
6. Висвітлення ходу реалізації проекту «Вчимося жити разом» на офіційному сайті школи Скороход М.І., адміністратор сайту 2017-2018 н.р.

Творча група вчителів зарубіжної літератури (керівник Є.Б.Лобанова) продовжує працювати над темою: «Удосконалення творчої особистості учнів шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій на уроках зарубіжної літератури». Вчителі зарубіжної літератури брали участь у районних тематичних семінарах, засіданнях, предметних олімпіадах. В центрі уваги були питання щодо вивчення змін у навчальних програмах, вивчення інструктивних та методичних матеріалів МОН України. На засіданні творчої групи розглядалися питання розгляду методичних матеріалів МОН України, звіт за минулий навчальний рік, про роботу з обдарованими дітьми, про впровадження інноваційних методик в практику роботи вчителів творчої групи тощо.

ПМК вчителів іноземної мови (керівник Микиштина Т.В.) працювала згідно з планом роботи школи за такими основними напрямками: самоосвітній, профорієнтаційний, методичний та навчальний. Зокрема, ознайомлення з ключовими змінами в оновлених програмах базової школи, та шляхів реалізації інтегрованих змістових ліній у навчальному процесі. Про організацію роботи з молодими та новоприбулими вчителями (Соколенко І.Р., Мартиненко С.Ю., Беспалько А.М.) допомога у виборі методичних тем, визначення наставників, надання методичної допомоги, індивідуальні консультації. Задачі ПМК реалізувалися через наступні форми роботи: засідання ПМК, практичні семінари та вебінари для вчителів іноземних мов, що проводяться методистами Pearson Education, MM Publisher, MacMillan, відкриті уроки. Вчителі постійно діляться професійними наробками з колегами, удосконалюють форми та методи роботи в різних видах мовленнєвої діяльності.

Клуб молодого вчителя «Шлях до успіху» (керівник Фармагей Н.І.) працював за власним планом. Наставництво та підтримку отримують молоді спеціалісти: Вчителі беруть участь у шкільних та районних методичних заходах.

Робота соціального педагога Караки М.М. проводилася згідно плану, затвердженому районним центром практичної психології. Проводилися профілактичні бесіди з дітьми, які порушують дисципліну, мають пропуски уроків без поважних причин або низьку успішність. До проведення години спілкування запрошувалися спеціалісти Центра соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Були проведені методичні заходи з тем «Переживання стресових та травматичних подій» та «Інклюзівне навчанння в школі».

Робота та логопеда Дьоміної А.В. проводилася за власним планом, затвердженим районним центром практичної психології. Для планомірної і цілеспрямованої логопедичної роботи на початку навчального року була підготовлена необхідна документація.Педагогам надаються консультації щодо планування роботи з розвитку мовлення дітей з урахуванням їхніх вікових особливостей, проводяться індивідуальні та групові консультації з батьками (за потребою). В логопедичному кабінеті створено відповідне предметно-розвивальне середовище, здійснюється підбір дидактичних матеріалів, методичної та корекційної літератури, посібників, логопедичних ігор тощо.

Психологічна служба школи працює згідно плану роботи практичного психолога та плану роботи школи. Уся робота, з урахуванням результатів досліджень, спрямована на адаптацію учня в колективі та на адаптацію учня до навчання при вступі в школу, при переході з початкової школи в середню. Протягом семестру проводилися обстеження учнів за окремим планом. Велика увага приділялась підвищенню мотивації учнів до навчально-пізнавальної діяльності та результативності навчально-пізнавальної діяльності. Вся робота спрямована на збереження здорового психологічного клімату серед усіх учасників навчально-виховного процессу (Довідка про підсумки роботи практичного психолога за І семестр 2017-2018 н.р. додається).

ПМК вчителів математики (керівник Щедринська О.В.) в поточному навчальному році працювала над такими завданнями: наступність у викладанні математики І і ІІ ступенів, підготовка і проведення І етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, огляд нових надходжень методичної літератури, про підготовку до проведення І етапу Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», про підвищення ефективності роботи з формування математичного інтелекту в навчально-виховному процесі. Про організацію роботи з молодими та новоприбулими вчителями (Богач О.В., Повар Н.В.), надання їм методичної допомоги, консультацій.

Творча група вчителів музики, трудового навчання, образотворчого мистецтва брала участь у всіх шкільних методичних заходах.

Творча група вчителів фізичної культури (керівник Міщенко В.А.) взяла активну участь в організації спортивно-масової роботи. Результати:

- збірна учнів 8 - 9 класів з футболу посіла ІІ місце в зональних змаганнях;

- збірна учнів 5-6 класів з футболу досягла вагоміших успіхів і посіла

ІІІ місце в фіналі районних змагань учнівської районної Спартакіади;

- збірна учнів 9-11 класів з настільного тенісу посіла ІІ місце в фіналі районних змагань учнівської районної Спартакіади;

- збірна учнів 4 - 8 класів з настільного тенісу посіла ІІ місце в зональних змаганнях.

З метою популяризації спорту і здорового способу життя були проведені такі заходи:

- до Дня фізичної культури та спорту - спортивно-розважальна гра-квест «Місто спортивних розваг» для учнів 4-5 класів.

Переможцями гри стали 4-В та 5-Д класи.

- до Дня українського козацтва - « Козацькі розваги» для учнів 4-Д , 3-Г та 4-Б класів;

- до Дня збройних сил України - « Веселі старти» для учнів 5-Д класу.

ПМК вчителів природничого циклу (керівник Литвиненко О.Г.) брала активну участь в усіх методичних заходах школи та району. Розпочато боротьбу за звання еко – школа України в екологічному марафоні, що проводила команда «Let's do it, Ukraine / Зробимо Україну Чистою Разом». Під час еко-проекту учні отримали перемогу в півфіналі, виконавши три завдання: зняти фільм «Як реалізує ваша школа програму роздільного збору сміття» за одну добу, організувати роздільний збір сміття в школі до 24.11.2017, здати якомога більше вторинної сировини. За перемогу команди школі надали баки для роздільного збору сміття в приміщенні та на вулиці. Школа підписала угоду з КиївВторСировиною про вивіз та подальшу утилізацію сміття. Учениця 10-Б класу Крейш Аміна відвідала Всеукраїнську конференцію лідерів учнівського самоврядування, що відбулась в м. Ірпінь, з темою «Чисте місто – чиста Україна», де зробила доповідь про досягнення Київської області у покращенні екологічного стану навколишнього середовища за останніх два роки. 14 грудня Вишнівська ЗОШ №3 отримала кубок за друге місце в еко–проекті «Еко-школа- 2017». Також учні школи під керівництвом вчителів взяли участь в екологічних природоохоронних акціях: «Канюк – птах року 2017» та «Збережи ялинку», «Птахи – наші друзі» (виготовлення годівничок для птахів), у районному конкурсі-захисті МАН (Лисенко О.О., Литвиненко О.Г.).

Предметно-методична комісія вчителів української мови (керівник Хмарна О.В.) активно працювала в напрямку роботи з обдарованими дітьми, з підготовки до участі в олімпіадах та творчих конкурсах. До відзначенні Дня писемності в Україні було підготовлено усний літературний журнал «9 листопада – День української мови та писемності» (вчителі української мови). У 6-Г класі була проведена «Літературна хвилинка» під назвою «Хто любить і шанує рідне слово» (вчитель В.В.Коломієць-Кісіль). Учні 8-В підготували розповідь про П.Яцика (вчитель Бондаренко Т.В). Учні 5-Б та 10 –А класів провели свято одного фразеологізму «Бабине літо» та підготували творчий проект «Створи свою казку» (учитель Кравченко Т.В). Учні 11-х класів підготували усний літературний радіожурнал «9 листопада – День української мови та писемності. День пам'яті преподобного Нестора-літописця» (вчитель Янішевська О.І.). До Дня толерантності учні 7-А класу (вчитель Зеленова Л.В.) підготували усний журнал. На конкурс «Об'єднаймося ж, брати мої!» (ІІ етап) надіслано роботи учениці 10-А класу Міронової Валерії (вчитель Кравченко Т.В.) та учениці 10-Б класу Сабадаш Марії (вчитель Хмарна О.В.).

Предметно-методичною комісією вчителів історії та географії (керівник Кравчук О.О.) протягом семестру було проведено 2 засідання з питань вивчення нормативних документів та рекомендацій щодо особливостей викладання історії та географії у поточному навчальному році. З 04 по 10 грудня 2017 р. було проведенотиждень правових знань за планом заходів:

№ п/п Зміст заходів Дата проведення Відповідальні
1 Всеукраїнський урок «Права людини» (1-11класи) 08.12.2017 Кравчук О.О., класні керівники
2 Зустріч з інспектором у справах неповнолітніх Вишнівської міської ради Романенко Т.І. (8 – 11 класи) 04.12.2017 Кравчук О.О. Кипич С.І.
3 Виставка видань про права людини, учнівських рефератів 05.12.2017 Бібліотекарі школи
4 Зустріч із представниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, волонтерами, бійцями загону «Азов» (9 – 10 класи) 06.12.2017 Кравчук О.О. Горбенко Н.Л.
5 Науково-практична конференція з викладачами факультету права Київського міжнародного університету 07.12.2017 Кравчук О.О. Крот Л.І.
6 Виховні години по класах «Права і обов’язки учнів» (1-11класи) 08.12.2017 Класні керівники
7 Правовий тренінг для старшокласників (11класи) 05.12.2017 Кравчук О.О.
8 Виховна година «По сторінках Конвенції ООН про права дитини» (1-11класи) 09.12.2017 Свінціцька Л.Ф.

На жаль, цього навчального року участь команди учнів в районній предметній олімпіаді та конкурсі-захисті МАН з історії, виявилась не результативною.

Шкільна бібліотека (завідуюча Мельник І.М., бібліотекар Поправка Г.М.) працює згідно річного плану та проблемної теми школи. На початку навчального року забезпечено вчителів та учнів навчальними програмами, підручниками та навчально–методичною літературою. Оновлено постійно діючі книжкові виставки. Підготовлені книжкові виставки до 100-річчя з дня народження В. Сухомлинського «Просвітитель. Добротворець. Гуманіст» та до 295-річчя Г.Сковороди «Григорій Сковорода: український просвітитель, гуманіст, філософ, поет, педагог». Протягом семестру бібліотека взяла участь в Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»:

· Проведено екскурсію до міської дитячої бібліотеки під гаслом «Література як мікстура» (2-В клас).

· Бібліотека презентувала книги, журнали, інформаційні сайти, що популяризували здоровий спосіб життя.

· Були оформлені тематична виставка «Шкідливі звички: міраж і дійсність», тематична полиця «Мандрівка на планету Здоров’я». Виставка енциклопедій «Я пізнаю світ» та «Тієї слави козацької повік не забудемо» (до Дня Козацтва). Презентація книг серії «Шкільна бібліотека».

· Розповсюджувались рекомендаційні списки, що інформували про нову літературу та актуальні статті, присвячені популяризації здорового способу життя «Здорова людина – здорове суспільство».

· Проведена вікторина «Так чи ні?». Тема «Правила особистої гігієни». Показ мультфільму «Мийдодир» (2-А, 3-А, 3-В, 4-Д класи).

· Майстер-клас з виготовлення книжкових закладок: «В книжечку на згадку-зробимо закладку» (3-В клас).

· Конкурс малюнків «Я обираю здоров’я» (в 5-6-х класах).

· Представлені створені бібліотекарем презентації про важливість духовного, психічного, соціального та фізичного здоров’я людини «Я обираю здоровий спосіб життя» на слайшара та сайті шкільної бібліотеки.

· Проводилась робота «Книжкової лікарні».

· Акція «Подаруй шкільній бібліотеці нову книжку»:7 примірників художньої літератури було взято на баланс бібліотеки.

Успішно працює сайт бібліотеки http://vyshneve-sch3-bibl.kiev.sch.in.ua/, який є презентацією діяльності бібліотеки в мережі Інтернет, висвітлює цікаву і корисну інформацію для читачів. Це інформація про фонди, літературу, каталоги, картотеки, режим роботи, правила користування бібліотекою, тематичні заходи, книжкові виставки, інформаційні послуги, що надає бібліотека користувачам.

Отже, підсумовуючи все сказане, слід відзначити, що методична робота у І семестрі 2017-2018 навчального року проводилася на достатньому рівні.

На підставі зазначеного

НАКАЗУЮ:

1. Вчителям-предметникам:

1.1. Продовжити роботу з обдарованими дітьми.

1.2. Систематично працювати над підвищенням рівня самоосвіти.

1.3. Продовжити роботу над підготовкою матеріалів до участі у Виставці- ярмарку педагогічних ідей і технологій.

2. Керівнику клубу молодого вчителя «Сходинки до успіху» Фармагей Н.І.:

2.1. Спланувати тематику засідань на ІІ семестр 2017-2018 навчального року.

2.2. Підготувати матеріали до проведення семінарських занять.

3. Керівникам предметно-методичних комісій та творчих груп:

4.1. На засіданнях ПМК продовжити вивчення інструктивно-методичних матеріалів відповідно предметів.

4.2. Продовжити створення методичної бази для проведення спецкурсів та курсів за вибором.

4.3. Контролювати роботу з обдарованими дітьми.

4.4. Надавати методичну допомогу вчителям у підготовці матеріалів до участі у Ярмарку педагогічних ідей і технологій.

4.5. Систематично надавати допомогу учителям у самоосвітній діяльності.

4.6. Спланувати серію відкритих уроків, позакласних заходів на ІІ семестр 2017-2018 навчального року.

4.8. Систематично працювати над поповненням навчально-методичних комплексів кабінетів методичною літературою.

4. Керівнику предметно-методичних комісій вчителів історії Кравчук О.О. посилити роботу з підготовки учнів до участі у Всеукраїнській олімпіаді з базових дисциплін та конкурсі-захисті МАН.

5. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Т.М. Охріменко:

6.1. Систематично працювати над підвищенням рівня методичної роботи в школі.

6.2. Скласти робочі групи з узагальнення досвіду та вивчення системи роботи вчителів, що атестуються у 2017-2018 навчальному році.

6.3. Систематично працювати над поповненням шкільного методичного кабінету методичною літературою.

6.4. Систематизувати і доповнювати методичну базу факультативних курсів, спецкурсів за вибором.

6.5. Контролювати підготовку матеріалів учителів до участі у Ярмарку педагогічних ідей і технологій

6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Т.М.Охріменко.

Кiлькiсть переглядiв: 807

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.