FacebookYouTubeПідписатися на RSS

Річний звіт про діяльність

Вишнівського академічного ліцею «Основа»

за 2019-2020 навчальний рік

Згідно з річним планом роботи ліцею, педагогічний колектив працює над єдиною методичною проблемою «Рівний доступ до якісної освіти, розвиток інноваційного потенціалу особистості, формування життєвих компетенцій учнів в умовах реформування освіти».

На початку року була створена науково-методична рада ліцею на чолі з директором Н.М. Руденко, до складу її увійшли заступники директора з навчально-виховної роботи: Охріменко Т.М., Монько Н.В., Плющ Л.С., Янішевська О.І., заступник голови НМР Гончаренко Н.М. та члени: Ткач О.В., Кравчук О.О., Микиштина Т.В., Дворецька А.І., Щедринська О.В., Литвиненко О.Г., Лобанова Є.Б., Фармагей Н.І., Міщенко В.А., Хижева Ю.С., Киричук Г.О., Левковська І.Л., яка і працює над реалізацією означеної проблеми.

Протягом І семестру були проведені засідання науково-методичної ради ліцею за темами:

Ø Аналіз методичної роботи за минулий навчальний рік.

Ø Завдання методичної служби ліцею на новий навчальний рік.

Ø Про хід реалізації Концепції «Нова українська школа».

Ø Обговорення і затвердження плану роботи методичної ради ліцею на 2019-2020 навчальний рік. Розподіл обов’язків між членами методичної ради.

Ø Обговорення Положень: Про академічну доброчесність, про дистанційне навчання, про дослідно-експериментальну роботу, про внутрішній моніторинг якості освіти, про методичне об’єднання, про літній мовний табір, про педагогічну раду, про наукове товариство учнів, про поглиблене вивчення навчальних предметів, про конкурсне приймання, про систему забезпечення якості освіти.

Ø Обговорення і затвердження планів роботи методичних об’єднань, творчих груп та інших методичних підструктур на 2019-2020 навчальний рік.

Ø Про обговорення і затвердження плану роботи методичного кабінету ліцею.

Ø Обговорення і затвердження планів роботи факультативів і курсів за вибором.

Ø Вивчення листа Міністерства освіти і науки України № 1/11-5966 від 01.07.2019 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у закладах загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році».

Ø Про організацію методичної роботи з молодими і новоприбулими

вчителями з питань організації освітнього процесу. Затвердження плану роботи Школи молодого вчителя.

Ø Огляд новинок науково-педагогічної, психологічної та методичної літератури (протокол №1 від 29.08.2019 р.).

Ø Про підготовку учнів до участі у І і ІІ етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт в системі МАН.

Ø Затвердження графіку І етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів.

Ø Про організацію роботи з обдарованими дітьми. Про підготовку учнів до участі у творчих конкурсах різного напрямку.

Ø Про підготовку до проведення предметних тижнів.

Ø Про підготовку до педагогічної ради «Проблеми формування навчальної діяльності учнів в сучасній школі на уроках математики» (протокол №2 від 04.10.2019 р.).

Ø Про аналіз участі учнів у ІІ районному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів.

Ø Про аналіз участі учнів у районному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН та інших творчих конкурсах.

Ø Обговорення Програми розвитку ліцею на 2019-2024 роки.

Ø Про проведення директорських семестрових контрольних робіт (протокол №3 від 20.12.2019 р.).

Ø Аналіз результативності методичної роботи за І семестр 2019-2020 н.р.

Ø Про підготовку проведення педагогічної ради «Розвиток професійної компетентності педагога в умовах реформування освіти».

Ø Контроль стану виконання навчальних програм.

Ø Участь учнів школи в обласних олімпіадах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт в МАН України.

Ø Стан виховної роботи в 9,11-х класах.

Ø Підготовка матеріалів до шкільної виставки-Ярмарку педагогічних ідей і технологій (протокол №4 від 03.02.2020 р.).

Ø Аналіз профорієнтаційної роботи в школі.

Ø Звіт керівників МО та інших методичних підструктур щодо реалізації планів роботи (довідки).

Ø Проведення виставки-Ярмарку педагогічних ідей і технологій.

Ø Про підсумки організації освітнього процесу за технологіями дистанційного навчання в період карантину.

Ø Аналіз методичної роботи за рік.

Ø Перспектива роботи МО і МР у наступному навчальному році (в режимі онлайн, протокол №5 від 10.05.2020 р.).

Слід відзначити, що всі засідання науково-методичної ради пройшли на високому рівні: цікавими, змістовними були доповіді, вироблено методичні рекомендації та інше.

На базі ліцею та педагогічним колективом були проведені такі заходи:

§ Продовжено проведення еспериментальної роботи вчителями української мови та літератури Зеленовою Л.В., Синьоокою Г.І., Ткач О.В., Бондаренко Т.В., Янішевською О.І., Кравченко Т.В., Нестеренко І.О., Савіцькою М.С. з теми дослідження лабораторії навчання української мови АПН України (відповідно угоди про співпрацю).

§ 28.08.2019 р. - педагогічна рада «Основні шляхи поліпшення якості освіти у ліцеї» та про реалізацію основних завдань педагогічного колективу на шляху створення Нової української школи (Руденко Н.М., директор ліцею, вчителі).

§ 19.09.2019 відбулися загальні батьківські збори, на яких був здійснений ретельний аналіз успішності учнів за минулий навчальний рік та аналіз результатів ЗНО випускників, розглянуті питання оптимізації якості освітнього процесу, успішності учнів, дотримання техніки безпеки під час освітнього процесу, харчування. Директор також ознайомила батьків зі Статутом ліцею, правилами внутрішнього розпорядку.

§ 23.09.2019 року було проведено розширене засідання атестаційної комісії та методичної ради ліцею з опрацювання законодавчої, правової та нормативної документації з питань атестації педагогічних працівників, затвердження графіку роботи атестаційної комісії та шляхів поліпшення методичної роботи в ліцеї (Руденко Н.М., голова атестаційної комісії, члени методичної ради та атестаційної комісії).

§ 15 вересня учні 9-А, 9-В класів переглянули виставу «Наталка Полтавка» у Національному академічному театрі ім. І.Франка (учитель Зеленова Л.В.).

§ 23.09.2019 року відбулася профорієнтаційна бесіда представників НАУ з одинадцятикласниками (Янішевська О.І.,заступник директора з НВР, класні керівники 11-х класів).

§ 28.09.2019 року для вчителів ліцею було організовано освітню екскурсію до гетьманської столиці - місто Батурин (Гончаренко Н.М., голова ПК).

§ 29 вересня учні 9-А класу переглянули художній фільм «Заборонений» (про В.Стуса) у кінотеатрі «Лейпциг» (учитель Зеленова Л.В.).

§ 30.09.2019 року – участь 11-А класу команда «Еко-варта», у Форумі екологічно відповідальної молоді (спікер Жунь Катерина з доповіддю про здобутки ліцею за два роки екологічної доброчесності (Литвиненко О.Г., класний керівник 11-А класу).

§ 02 жовтня 2019 року учнівський та педагогічний колективи, батьківська громадськість ліцею долучилися до ІІ «Всеукраїнського уроку доброти» та встановлення рекорду України (Янішевська О.І.,заступник директора з НВР).

§ 09.10.2019 року відбулася перша сесія обласного майстер-класу для учителів української мови та літератури з теми «Інноваційні технології формування ключових компетентностей на уроках української мови» (Бондаренко Н.В., кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України, Зеленова Л.В., Кравченко Т.В., вчителі української мови).

§ 07 жовтня 2019 року - зустріч учнів 7-Б класу з молодою сучасною письменницею Любов'ю Базь (учитель Кравченко Т.В.).

§ 11 жовтня 2019 року учні-члени МАН взяли участь у районній настановній конференції Малої академії наук України на базі НПУ імені Михайла Драгоманова (Мельниченко О.С., Канюк К.Р., вчителі, учні ліцею).

§ 11.10.2019 р. ліцеїсти 9-11класів взяли участь в семінарі-практикумі School Recycling Let’s do it Ukraine (Литвиненко О.Г., вчитель хімії та біології, екології).

§ 14. 10.2019 — участь у вебінарі ВГО «Українська асоціація корекційних педагогів» «Методика формування мовленнєвої активності у дітей з РАС» (Дьоміна А.В., логопед, членВГО «Українська асоціація корекційних педагогів»).

§ 18.10.2019 р. - ліцеїсти долучилися до профорієнтаційної платформи «ChoiZY», мета якої допомогти підліткам обрати професію до душі (Янішевська О.І.,заступник директора з НВР).

§ 18.10.2019 року проведено зустріч із заступником командира громадського формування «Дельта» Бугою В. П., інспектором ювенальної провінції Вишнівського відділення поліції Олесюк М. В., головою комісії Вишнівської міської ради у справах неповнолітніх Романенко Т. І. (Кравчук О.О., голова МО вчителів історії).

§ 19.10.2019 року урок-дослідження з історії провів для учнів 9-11-х класів науковець Соколов Сергій Олександрович (вчителі історії).

§ 19 жовтня відбулась зустріч з автором книги «Я досліджую світ» Т. Г. Гільберг (Плющ Л.С., заступник директора з НВР, вчителі початкової школи).

§ 23 жовтня на базі ліцею відбувся семінар районного Центру практичної психології «Застосування травмо-сфокусованої психотерапії при ПТСР» (соціально-психологічна служба).

§ 12.11.2019 року участь вчителів хімії у виїзному семінарі-практикумі в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту Малої академії наук України «Відкрита освітня лабораторія МАН» (Терещенко О.В., організатор).

§ 15 жовтня 2019 року – участь учнів ліцею у роботі ї науково-практичної конференції студентів та молодих вчених з питань розвитку сучасної літератури Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна» (Коломієць О.В., вчитель української мови; учні 11-А класу).

§ 25 жовтня 2019 року у ліцеї пройшов майстер-клас з фізики лицаря гуманноі педагогіки Валентини Безвершук (Руденко Н.М., вчителі фізики).

§ 26 та 27 жовтня 2019 року – участь педагогів ліцею у Всеукраїнських педагогічних читаннях із гуманної педагогіки «Добра воля – найкраща перемога» Шалва Амонашвілі (Руденко Н.М., Охріменко Т.М., Левковська І.Л., Огійчук А.А., Крот Л.І.).

§ 08 листопада 2019 року учні нашого ліцею долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності у Колонній залі Київської міської державної адміністрації (Коломієць О.В., вчитель української мови та літератури, учні 11-А класу).

§ 19.11.2019 року – засідання педагогічної ради «Проблеми формування навчальної діяльності учнів у сучасній школі на уроках математики» (Монько Н.В., заступник директора з НВР, вчителі ліцею).

§ 20.11.1019 року – участь у роботі обласного майстер-класу «Автономія закладу освіти. Практика управління» (Руденко Н.М., директор ліцею; ОхріменкоТ.М., заступник з НВР).

§ 27.11.2019 року учні 10-11-х класів ліцею прослухали лекцію історика Олександра Алфьорова, присвячену часам князювання Святослава Хороброго «Печатка Святослава».

§ 28 листопада 2019 року у ліцеї відбувся семінар-практикум вчителів основ здоров'я на тему «Використання кейс-методу для формування ключових компетентностей учнів основної і старшої школи з основ здоров'я» (Хижева Ю.С., керівник творчої групи вчителів трудового навчання та основ здоров'я, вчителі ліцею).

§ 29.11.19 р. у ліцеї були проведені уроки тренування навичок використання лексики і граматики (use of English ) із серії демоуроків для учнів 9, 10 та 11-х класів від методиста видавництва MM Publication Анни Гезь (Микиштина Т.В., вчителі англійської мови).

§ 25, 26, 27, 28, 29 листопада вчителі 1-х та 2-х класів пройшли навчання з інтегрованого курсу «Мистецтво» (у Вишнівській ЗОШ №4).

§ 01.12.2019 р. в 11-х класах відбувся урок-зустріч з місцевою поетесою Тетяною Домашенко в рамках вивчення літератури рідного краю (Коломієць О.В., вчителі української мови) .

§ 07 грудня 2019 року – участь педагогів ліцею в роботі тренінгу НПУ імені М.П. Драгоманова «Формування компетентностей учнів НУШ в інформаційному суспільстві» (Руденко Н.М., Охріменко Т.М., Левковська І.Л., Крот Л.І.).

§ 12 грудня 2019 року – участь у роботі семінару-тренінгу Навчально -методичного центру з питань якості освіти МОН України (Руденко Н.М., директор ліцею; Охріменко Т.М., заступник з НВР).

§ 12 грудня 2019 року – участь учнів ліцею у роботі Х Міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Масово-комунікаційні процеси у сучасному світі» Відкритого Міжнародного університету розвитку людини «Україна» (Коломієць О.В., вчитель української мови; учні 11-А класу).

§ 09.12 по 13.12.2019 року проведено тиждень правознавства, в рамках якого учні 9-х класів взяли участь у конкурсі Вишневої міської ради «Правові ігри» (ІІІ командне місце, Кипич С.І., вчитель правознавства).

§ Протягом року учні 10-А класу взяли участь у роботі математично-економічної школи при НАУ (Горенко Л.П., вчитель економіки).

§ 16-18.12.2019 року учениця 10-А класу Потеребух Діана стала фіналісткою ІІІ Профорієнтаційного бізнес-турніру серед учнівської молоді Киїської області, (Горенко Л.П., вчитель економіки).

§ Протягом року учні 10-А класу взяли участь в лекційних та практичних заняттях на хімічному факультеті Національного університету ім. Т.Г. Шевченка для поглиблення знань та вдосконалення навичок проведення хімічного експерименту (Литвиненко О.Г., вчитель хімії та біології, екології).

§ 22.01.2020 р. у день соборності України учні ліцею взяли участь у заході, присвяченому проголошенню Акту Злуки УНР та ЗНР (вчителі історії).

§ 23 січня 2020 року участь у семінарі-практикумі лідерів учнівського самоврядування та педагогів-організаторів на тему: «Як виявляти й долати булінг». «Дієвий патріотизм як складова національно-патріотичного виховання та як засіб профілактики негативних явищ в шкільних колективах» на базі Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення відбувся (Тимошенко Т .О., педагог-організатор, лідери ліцею).

§ 24.01.2020 учні 9-Б класу до Дня Соборності України підготували та презентували для ліцеїстів цікаві факти з історії нашої держави (Свінціцька Л.Ф., класний керівник).

§ 29 січня 2020року для учнів 10-А та 10-Б класів пройшов урок з кібер-гігієни, який проводив аспірант Інституту спеціального зв'язку та захисту інформації КПІ ім. Сікорського, капітан Владислав Одінцов.

§ 29 січня відбувся черговий семінар у форматі воркшопу для вчителів іноземної району. Спікер - Анна Гезь, методист видавництва MM publications. Тема: ЗНО'2020, частина WRITING - типи письмових, робіт-рекомендації з підготовки, аналіз критеріїв оцінювання творчих письмових робіт.

§ 29.01.2020 р. до відзначення Дня пам’яті героїв Крут учні 9-Б класу підготували виступ агітбригади (Свінціцька Л.Ф., вчитель історії).

§ 30.01.20 р. відбулася друга сесія обласного майстер-класу з теми: «Інноваційні технології формування ключових компетентностей на уроках української мови. Storytelling – ефективний метод опанування української мови (координатори Зеленова Л.В., Кравченко Т.В., вчителі української мови).

§ 09.02.2020 р. – участь в обласному семінарі «Академічна доброчесність як ключова складова якісної освіти» (Руденко Н.М., директор ліцею, Охріменко Т.М., заступник з НВР ).

§ 11 лютого 2020 р. – для учнів 9-10-х класів до Всесвітнього дня безпечного інтернету працівники ювенальної поліції Олесюк Мар’яна Валеріївна та Соколова Юлія Вікторівна провели бесіду з переглядом фільму, який оснований на реальних подіях.

§ 12 лютого 2020 журнал «Шкільна бібліотека» визначив переможців конкурсу бібліотекарів «Формування виставки до літературних та історичних ювілеїв», серед них робота Мельник І.В., завідуючої бібліотекою ліцею ( Диплом і подарунок: комплект книжок для бібліотеки).

21 лютого 2020 року до Міжнародного дня рідної мови були проведені заходи:

Назва заходу Клас Відповідальні
1 Усний літературний журнал «О слово рідне, України слава!» 6-Б Ткач О.В.
2 Інтелектуальна гра-конкурс «Українська мова – мудрості криниця» 7-А,Б Янішевська О.І.
3 Створення та презентація відеоролика «Серце нації б'ється у слові» 7-А Янішевська О.І.
4 Урок-вікторина «Плекаймо мову» 7-Б,5-А Кравченко Т.В.
5 Випуск стінгазет до Дня рідної мови 5-9 Вчителі МО
6 Вікторина «Крилаті вислови про мову» 7-Д Бондаренко Т.В.
7 Вікторина «О слово рідне!» 6-Г Савіцька М.С.
8 Вікторина «Найрозумніший» 8 Савіцька М.С.
9 Година спілкування «21 лютого – Міжнародний день рідної мови» 9-А Зеленова Л.В.,
10 Бесіда «Українська мова – державна мова України» 11-Б Синьоока Г.І.
12 Агітбригада «Слово у серце впало...» 11-А Коломієць ОВ.
13 Гра для учнів «Конкурс знавців української мови» 6-Г Нестеренко І.О.
14 Літературно-історична вікторина «З уст народу про свою історію» 5 Нестеренко І.О.
14 Співпраця початкової школи та вчителів української мови та літератури в межах проведення Міжнародного дня рідної мови . Диктант «Українська мова» 4-А 4-Б Логунова О.С., Каминіна Т.В., Зеленова Л.В., Савіцька М.С.

§ 23.02.2020 р. – участь в обласному семінарі «Організація харчування у ЗЗСО» (Руденко Н.М., директор ліцею та Охріменко Т.М., заступник з НВР).

§ 26 лютого 2020 року директор ліцею Руденко Н.М. та заступник з НВР Охріменко Т.М. були учасниками обласного майстер-класу «Автономія закладу освіти. Практика управління», м. Гостомель.

§ 27 лютого 2020 року для учнів 10-11-х класів був проведений інтерактивний урок- зустріч з В.В.Листопадом, кандидатом фізико-математичних наук, доцентом кафедри вищої математики Національного університету харчових технологій, автором посібника з підготовки до ЗНО з математики.

§ 27 лютого 2020 року був проведений семінар вчителів початкової школи за участю Н.В.Листопад, автора підручників з математики. (Плющ Л.С., заступник директора з НВР, Царенко О.О. – відкритий урок, вчителі початкових класів).

§ З 02 по 06 березня проведено тиждень здорового харчування (для учнів 1-11класів) – Литвиненко О.Г., Логунова О.С., Богдановия В.В.

§ 13.05.2020 р. відбулася третя (заключна) сесія обласного майстер-класу для вчителів української мови та літератури з теми «Інноваційні технології формування ключових компетентностей на уроках української мови», яка проходила у дистанційному форматі на платформі ZOOM (координатори Зеленова Л.В., Кравченко Т.В., вчителі української мови).

§ Протягом навчального року вчителі англійської мови виконували конкурсні завдання та зареєструвалися для участі у міжнародній програмі Go Camp. Відбулося знайомсто з волонтером з Турції Серканом Кесічі.

§ Протягом року учні 8-А класу брали активну участь у виїзних семінарах з хімії на базі «Відкритої освітньої лабораторії МАН» (Терещенко О.В., організатор).

§ Вчитель Терещенко О.В. брала участь у програмі «Агенти змін І частина 2019-2020 навчальний рік».

Всеукраїнські конкурси:

· Махиня Назар, 6-А кл., ІІ місце Чемпіонату України 2019 серед школярів та студентів зі спортивного танцю, Грамота МОН України, Комітету з фізичного виховання та спорту;

· участь у Всеукраїнському конкурсі організації мовних таборів з волонтерами-носіями мов Go Camp (вчителі англійської мови);

· робота Тищенко Дар’ї, учениці 11-Б класу, на тему «Ради тебе перли в душу сію, ради тебе мислю і творю…»(В. Симоненко «Задивляюсь у твої зіниці…») посіла ІІІ місце у ХІХ Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!» (ІІ етап) у номінації «Лiтература» (вчитель вчитель української мови та літератури Синьоока Г.І.); призові місця у номінації «Образотворче мистецтво» отримали роботи учениць 7-Б класу Карпович Тетяни «Разом ми сила», Пінчук Олени «Єднаймося», Середа Катерини «Всі ми браття» (вчитель образотворчого мистецтва Сініченко О.А.);

· завідуюча бібліотекою Мельник І.В. – переможець І (районного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020» у номінації: «Бібліотека – територія читання» на тему: «Роль шкільної бібліотеки у формуванні інформаційної культури читання». Конкурсна робота направлена на ІІІ етап конкурсу, який буде проходити в травні – червні 2020 року і розміщена у блозі :https://melnykportfolio.blogspot.com/

· Вчитель Дубовкіна М.Д організувала участь учнів в міжнародних проєктах платформи eTwinning:

1. Щорічний міжнародний конкурс ілюстрацій поезії Роберта Бернса (Черноног Катерина, 6-А та Хозіна Софія, 8-Б);

2. Міжнародний проект Christmas and New Year traditions around the world (учні 6-А).

· З 12 березня 2020 року в рамках програми GoCamp online під час навчання за дистанційними технологіями Дубовкіною М.Д. та Микиштиною Т.В. було проведено ряд відеоуроків за участю міжнародних волонтерів: Бен Левер (Австралія), 6-Б клас; Рам Ауер (Індія) 8-Б, 9-А класи; Захід Кхан (Бангладеш) 6-А клас; Адріано Родарі (Італія) 8-Б клас.

· Вчитель біології Лисенко О.О. під час карантину створила персональний сайт «Біологія онлайн»: https://sites.google.com/view/biologylysenko

· Організована участь учнів ліцею у шкільній всеукраїнській дистанційній олімпіаді «Всеосвіта: весна 2020»: 4-А – 19 учнів, 5-А – 14 учнів, 5-Б – 16 учнів, 6-А – 2 учнів (вчитель Хозіна І.М.).

· Вчителі Литвиненко О.Г. та Логунова О.С. організували участь учнів в екологічних природоохоронних акціях : «Грак – птах 2020 року» та «Збережи ялинку», «Птахи – наші друзі» (виготовлення годівничок для птахів).

· Вчитель початкових класів Кравченко Т.П. підготувала троє учнів-переможців VI Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На урок» з інформатики.

· Вчитель Терещенко О.В. була членом журі конкурсу «Вчитель року» та олімпіади з хімії, також брала участь у складанні завдань і критеріїв оцінювання учителів в конкурсі «Вчитель року», консультантом учасника на обласний етап конкурсу «Вчитель року».

· Участь групи вчителів у роботі журі ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з базових дисциплін, предметних конкурсів та конкурсу-захисту МАН: Нестеренко І.О., Хозіна І.М., Філатова О.В., Микиштина Т.В., Беспалько А.В., Лобанова Є.Б., Охріменко Т.М., Литвиненко О.Г., Свінціцька Л.Ф., Водотиєць П.С., Горенко Л.П., Крот Л.І., Терещенко О.В., Щедринська О. В.,Тищенко О.Т., Зеленова Л.В., Ткач О.В., Синьоока Г.І., Бондаренко Т.В., Тур Н.В. ще є членом журі обласного етапу.

Методичний кабінет школи працював за Положенням та відповідним

планом роботи, розглянутим і затвердженим методичною радою ліцею.

Наказом від 05 вересня 2019 року №229-а затверджено перелік напрямів дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності, за яким працює ліцей у 2019/2020 навчальному році:

Напрями дослідно- експериментальної та інноваційної діяльності закладів освіти Кількість учасників інноваційної діяльності (вчителів) Кількість учасників інноваційної діяльності (учнів) Відповідальний
Дослідно-експериментальна робота всеукраїнського рівня
Тьюторська технологія як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті. 54 1506 Янішевська О.І.
Всеукраїнський проєкт роздільного збору відходів «Let’s do it, Ukraine school recycling» /Зробимо Україну чистою разом 3 350 Литвиненко О.Г.
Організація системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах реформування галузі освіти» у січні 2019 р. - грудні 2023 р.»,керівник канд. пед. наук К.В. Таранік-Ткачук Педагогічний колектив - Руденко Н.М., Охріменко Т.М.
Дослідно-експериментальна робота регіонального рівня
Апробація та моніторинг навчальної літератури лабораторії Листопад Н.П. Підручник з математики, зошит, 1 - 4 кл. 8 288 Плющ Л.С.
Апробація та моніторинг навчальної літератури лабораторії навчання української мови та літератури Інституту педагогіки НАПН України Розроблення методики розвитку компетентності обізнаності і самовираження в сфері культури, наук. Керівники: Бондаренко Н.В., ст. наук. співробітник, канд. пед. наук, Ладоня К.Ю., наук. співробітник 6 233 Зеленова Л.В. Ткач Т.В. Синьоока Г.І. Кравченко Т.В. Бондаренко Т.В. Нестеренко І.О. Янішевська О.І. Савіцька М.С.
Напрями інноваційної діяльності
Міжнародний проєкт «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» (залучення дітей до здорового способу життя). 3 150 Литвиненко О.Г.
Програма «Школа проти СНІДу» 8 310 Дворецька А.І.
Міжнародний проєкт «GoCamp» 6 85 Микиштина Т.В.

З 14 по 18.10.2019 року було проведено тиждень педагогічної майстерності вчителів початкових класів відповідно річного плану роботи ліцею:

ПІБ вчителя Клас Дата Предмет Тема уроку
1 Царенко О.О. 2-В 14.10 Математика «Віднімання в межах 20 з переходом через десяток»
2 Петренко А.В. 4-Д 15.10 Літературне читання «Історичні оповідання. А.Костецький,Ольга Перевізниківна»
3 Дворецька А.І. 1-Г 16.10 Математика «Число і цифра 7. Склад числа 7»
4 Удальцова Л.С. ГПД 18.10 Позакласний захід-квест «Осінні фарби»

З 24.02.2020 року по 06.03.2020 року проведено декаду педагогічної майстерності молодих вчителів та вчителів, які атестуються:

№ п/п Дата Прізвище, ім'я, по батькові вчителя Предмет Клас Тема уроку
1 24.02.2020,понеділок, 3 урок Богач О.В. Геометрія 7-Д Трикутники. Творча лабораторія
2 24.02.2020,понеділок, 6 урок Гальков І.І. Англійська мова 8-А Спосіб життя. Повторення граматичного матеріалу
3 25.02.2020,вівторок, 2 урок Гончаренко Н.М. Алгебра 8-А Застосування теорії Вієта до розв’язування задач
4 25.02.2020,вівторок, 3 урок Іванькова С.Л. Математика 2-Д Закріплення вивчення таблиць множення і ділення. Розв’язування задач на ділення та вміщення. Визначення часу за годинником
5 25.02.2020,вівторок, 7 урок Мельниченко О.С. Інформатика 6-Б Вкладені алгоритмічні структури повторення
6 26.02.2020,середа, 5 урок ІІ зміни Дем`яненко А.І. Фізична культура 7-Г Модуль «Баскетбол»
7 27.02.2020,четвер, 2 урок Петренко А.В. Природознавство 4-Д Проєкт«Мандрівка Україною»
8 27.02.2020,четвер, 3 урок Царенко О.О. Математика 2-В Складання таблиці множення на «4»
9 27.02.2020,четвер, 1 урок ІІ зміни Яценко Л.П. Трудове навчання 3-Д Подарунок. Виготовлення вазочки
10 28.02.2020, п’ятниця, 2 урок Романюк Л.С. Математика 5-В Узагальнення та систематизація знань з теми «Звичайні дроби»
11 28.02.2020, п’ятниця, 3 урок Шадловська І.С. Математика 1-Е Готуємося до вивчення віднімання чисел 6,7,8,9. Повторення складу чисел. Розв’язування задач.
12 28.02.2020, п’ятниця, 3 урок Кравчук О.О. Громадянська освіта 10-А,Б Жива книга. Профілактика негативних явищ серед молоді
13 28.02.2020, п’ятниця, 5 урок Зубар О.Л. Інформатика 11-А Вибірковий модуль: Веб-технології. Верстка веб-сторінок
14 02.03.2020,понеділок, 2 урок Нестеренко І.О. Українська література 5-Д Т.Шевченко «За сонцем хмаронька пливе». Картини природи в поезії
15 02.03.2020,понеділок, 5 урок Євтушенко І.А. Фізична культура 2-Д Вивчення техніки метання м’яча у горизонтальну і вертикальну ціль
16 03.03.2020,вівторок, 2 урок Шабатура Ю.Г. Фізична культура 5-Д Модуль «Баскетбол»
17 03.03.2020,вівторок, 3 урок Дворецька А.І. Математика 1-Г Повторення вивченого матеріалу
18 04.03.2020, середа, 2 урок Парфенюк К.С. Образотворче мистецтво 2-Г Малювання парасольки. Одяг для різних пір року
19 04.03.2020, середа, 3 урок Цуркан С.І. Англійська мова 2-А Розпорядок дня
20 04.03.2020,середа, 4 урок Боровик Т.А. Біологія 6-В Водорості
21 04.03.2020,середа, 5 урок Горенко Л.П. Географія 10-А Канада. Місце країни в світі та регіоні
22 04.03.2020,середа, 3 урок ІІ зміни Савіцька М.С. Українська література 7-Г Ліна Костенко «Кольорові миші»

З 25 по 27 березня 2020 року в ліцеї проходила Виставка-ярмарок педагогічних ідей і технологій в дистанційному форматі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 211 від 11.03.2020 року та листа Міністерства освіти і науки України № 1/9-154 від 11.03.2020 року щодо заборони проведення масових заходів на території закладів освіти усіх типів та форм власності (карантин із запобігання коронавірусної інфекції). Кращі матеріали надіслані на районний етап:

№ п/п Назва матеріалу Автор, посада Форма матеріалу (авторська програма, методична розробка, посібник, презентація і т.п.) Вид (паперовий, електронний)
1 Програма розвитку Вишнівського академічного ліцею «Основа» на 2019-2024 роки Руденко Н.М., директор ліцею, Охріменко Т.М., заступник директора з НВР, Кипич С.І., вчитель історії Управлінський проєкт Електронний
2 Роль шкільної бібліотеки у формуванні інформаційної культури читання Мельник І.В., завідувач бібліотеки Посібник Електронний
3 Використання кубиків LEGO на уроках математики Царенко О.О., учитель початкових класів Посібник Електронний паперовий
4 Електронні освітні ресурси при вивченні алгоритмізації на уроках інформатики Мельниченко О.С., учитель інформатики Посібник Електронний
5 Завдання з біології з теми « Одноклітинні організми» Боровик Т.А., учитель біології Методична розробка Електронний
6 Формування предметної географічної компетентності Горенко Л.П., учитель географії Посібник Електронний
7 Методичні рекомендації щодо викладання курсу «Верстка веб-сторінок» HTML, CSS Зубар О.Л., вчитель інформатики Посібник Електронний
8 Конспект уроку з літературного читання з використанням технології критичного мислення у 4 класі. Петренко А.В., вчитель початкових класів Методична розробка Електронний
9 Конспект уроку природознавства в 4 класі з теми «Україна на карті світу. Фізична карта України» Петренко А.В., вчитель початкових класів Презентація Електронний
10 Презентація до уроку природознавства в 4 класі з теми «Україна на карті світу. Фізична карта України» Петренко А.В., вчитель початкових класів Презентація Електронний
11 Застосування інформаційних технологій під час навчання геометрії учнів основної школи Богач О.В., вчитель математики Посібник Електронний паперовий
12 Розвиток фінансової грамотності учнів на уроках математики Гончаренко Н.М., вчитель математики Посібник Електронний
13 Тести на уроках математики Романюк Л.С., вчитель математики Посібник Електронний
14 Розвиток ключових компетентностей на уроках фізичної культури з використанням елементів НУШ Гудь А.В., вчитель фізичної культури Методична розробка Електронний
15 Використання інноваційних технологій на уроках фізичної культури в школі Євтушенко І.А., вчитель фізичної культури Методична розробка Електронний

З 12 березня 2020 року відповідно донаказу Міністерства освіти і науки України №406 від 16.03.2020 «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID-19» в ліцеї була вироблена власна система організації освітнього процесу за технологіями дистанційного навчання: вчителі інформатики Зубар О.Л. і Мельниченко О.С. провели оперативні навчання вчителів з практичного використання сервісів Google для організації навчання за дистанційними технологіями, вчителі і класні керівники ознайомили учнів з правилами, за якими відбуватиметься навчання, скільки занять буде проведено впродовж тижня, о котрій годині, в якому режимі діти мають працювати, чітко визначено, як забезпечуватиметься зворотний зв’язок у системі «вчитель – учень» як ключового елементу дистанційного навчання, куди і як слід відправляти завдання вчителям та в які терміни тощо.

Системою передбачено також моніторинг якості організації онлайн-уроків, підходи до контролю та оцінювання результатів навчання, їх змістового наповнення, нормативів щодо обсягу, характеру та часу виконання домашніх завдань; надання покрокових інструкцій батькам та дітям стосовно того, як організувати самостійну роботу вдома, дотримуючись звичного режиму, як при очному навчанн,і та водночас не забуваючи про відпочинок. В цей період використовувались такі форми роботи: дистанційні онлайн-консультації, відеоуроки, скайп-конференції, тестування тощо. Велика увага приділялася і методично грамотному формулюванню домашнього завдання: вимоги були чіткі і зрозумілі учням, а завдання конкретними й однозначними, наприклад: самостійно опрацювати навчальний матеріал і скласти кілька тестових завдань за темою, прочитати параграф і сформулювати запитання для розуміння прочитаного, стисло переказати зміст, скласти план теми/твору, подати матеріал у формі таблиці/схеми, дати письмову відповідь на питання тощо. Вчителі намагалися не тільки давати навчальний матеріал учнямдля опрацювання, а й дбали про об'єктивність результатів, що не менш важливо.Задля цього доцільнозбільшувалась вага завдань творчого та проблемного характеру, які спонукають учнів міркувати, а не пригадувати й відтворювати знання. Співпраця з учнями була організована таким чином, щоб не тільки зацікавити, а й бути впевненим у розумінні та свідомому засвоєнні матеріалу. Для цього багато вчителів працювали в форматі«поставте запитання вчителю», що дало можливість учню працювати самостійно і в разі необхідності звертатися до вчителя в зручний для нього спосіб.

Тобто,адміністрація ліцею організувала, координувала та здійснювала методичну роботу, контроль за виконанням учителями освітніх програм в умовах карантину тощо. Проведені методичні заходи висвітлюються на сайті ліцею http://www.vyshneve-school3.edukit.kiev.ua/

Керівники методичних об’єднань плідно працювали протягом 2019-2020 навчального року. Проводилися засідання методичних об’єднань «Про підсумки роботи МО за минулий навчальний рік. Про підсумки державної підсумкової атестації 2018-2019 навчального року та аналіз типових помилок учнів під час атестації. Про хід реалізації Концепції «Нова українська школа» та створення плану заходів щодо реалізації її окремих завдань на 2019-2020 н.р. Про зміни в навчальних програмах. Про опрацювання методичних рекомендацій щодо викладання навчальних предметів у 2019-2020 навчальному році. Про повторне вивчення Інструкції щодо ведення документації. Обговорення планів роботи факультативів і спецкурсів. Про продовження роботи з Всеукраїнського експерименту «Тьюторська технологія як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті». Про організацію роботи з обдарованими дітьми. Про підготовку та проведення І туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів. Про наступність у викладанні предметів І та ІІ ступенів навчання. Про підведення підсумків І етапу Всеукраїнської олімпіади з навчальних предметів, аналіз типових помилок, допущених учнями під час проведення олімпіад та пропозиції щодо їх усунення. Про підготовку до ІІ туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів. Про підготовку і проведення шкільного етапу Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика», мовно-літературного конкурсу ім. Шевченка. Про підготовку науково-дослідних робіт в системі МАН, про продовження впровадження інтерактивних технологій в освітній процес, про організацію освітнього процесу за технологіями дистанційного навчання під час карантину тощо.

Особливо плідною була робота МО вчителів іноземної мови, математики, природничих наук, географії, української мови та літератури, творчої групи трудового навчання, зарубіжної літератури, учні яких стали переможцями і призерами районних олімпіад, конкурсів-захистів МАН та творчих конкурсів.

Результати ІІ (районного) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів

(2019-2020 н.р.)

П.І.П. Клас Місце Предмет Вчитель
1 Мальований Ілля Олегович 9-А І Інформатика Гончаренко Н.М. Зубар О.Л.
2 Безносюк Богдана Вікторівна 9-А ІІ Українська мова та література Зеленова Л.В.
3 Суховій Каріна Павлівна 9-А ІІ Трудове навчання Копиця Л.А
4 Новохацький Віталій Віталійович 9-Б ІІІ Трудове навчання Водотиєць П.С.
5 Коваль Юлія Юріївна 8-Б ІІІ Англійська мова Філатова О.В.
6 Фурманов Лев Маркович 8-Б ІІІ Англійська мова Дубовкіна М.Д.
7 Баєва Софія Максимівна 9-А ІІІ Англійська мова Філатова О.В.
8 Швець Надія Дмитрівна 10-А ІІ Англійська мова Філатова О.В.
9 Бондарчук Катерина Олександрівна 10-Б ІІІ Англійська мова Жаркова О.Д.
10 Тищенко Дар’я Олегівна 11-Б ІІІ Англійська мова Тур Н.В.
11 Кулічевський Євгеній Юрійович 9-Д ІІІ Іспанська мова Беспалько А.В.
12 Швець Надія Дмитрівна 10-А ІІІ Біологія Лисенко О.О.
13 Сабіров Данило Олександрович 11-А ІІІ Географія Горенко Л.П.
14 Хімач Іван Іванович 8-А І Інформаційні технології Мельниченко О.С.
15 Жаворонкова Катерина Сергіївна 9-А ІІІ Зарубіжна літератури Охріменко Т.М.
17 Сидоряка Єлисей Сергійович 9-А ІІІ Математика Щедринська О.В.
18 Ніколенко Валерія Миколаївна 8-А ІІ Фізика Тищенко О.Т.
19 Сидоряка Єлисей Сергійович 9-А ІІІ Фізика Романюк Л.С.

Результати ІІ (районного) етапу Міжнародних предметних конкурсів (2019-2020 н.р.)

П.І.П. Клас Місце Назва конкурсу Вчитель
1 Теплова Любов Сергіївна 5-А І Х Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка Кравченко Т.В.
2 Болгар Анна Миколаївна 6-Б ІІ Х Міжнародний мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка Ткач О.В.
3 Івашкевич Вікторія Андріївна 5-Б ІІІ ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика Кравченко Т.В.
4 Кузнєцова Крістіна Юріївна 3-В І ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика Пугачова Л.І.

Результати ІІІ (обласного) етапу Міжнародних предметних конкурсів (2019-2020 н.р.)

П.І.П. Клас Місце Назва конкурсу Вчитель
1 Кузнєцова Крістіна Юріївна 3-В ІІІ ХХ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика Пугачова Л.І.

ПІДСУМКИ

участі учнів Вишнівського академічного ліцею «Основа»

у І(районному) етапі конкурсу-захисту Малої академії наук України

(2019-2020 н.р.)

№ з.п. ПІБ учня Клас Наукове відділення, секція Науковий керівник Місце
1 Чужма Діана Євгеніївна 11-А Хімії та біології Медицина Лисенко Оксана Олександрівна, учитель біології І
2 Баєва Софія Максимівна 9-А Літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства Мистецтвознавства Охріменко Тетяна Михайлівна, учитель зарубіжної літератури І
3 Вєрємєєва Вероніка Олексіївна 10-А Хімії та біології Психологія Хижева Юлія Станіславівна, учитель основ здоров’я ІІ
4 Вигнан Марія Сергіївна 11-А Хімії та біології Психології Литвиненко Олена Григорівна, учитель біології, екології ІІІ
5 Апалікова Анна Олександрівна 10-Б Літературознавство, фольклористики та мистецтвознавства Мистецтвознавства Канюк Катерина Романівна, педагог-організатор ІІІ
6 Неумивако Катерина Едуардівна 9-А Історії Історія України Свінціцька Лілія Францівна, учитель історії ІІІ

На засіданнях кожного методичного об’єднання на початку нового навчального року розглядалося питання продовження роботи з реалізації Концепції «Нова українська школа», про адаптацію учнів 1-х, 5-х,10-х класів.

Протягом навчального року у ліцеї було проведено п’ять засідань педагогічної ради, з них дві тематичні: «Основні шляхи поліпшення якості освіти у школі» та про продовження роботи педагогічного колективу на шляху створення Нової української школи (Руденко Н.М., директор школи, вчителі школи) за формою інтерактивний семінар; «Готовність та адаптація учнів до навчання у 5-му класі» (координатор Монько Н.В., заступник директора з НВР). Велика група вчителів, соціально-психологічна служба взяли участь в роботі педагогічної ради. У ході підготовки до засіданнь педагогічної ради були створені творчі групи вчителів, експертна група.

Протягом року проводилися засідання методичних оперативок, наради при директорі, в тому числі в режимі онлайн, на яких розглядалися нагальні питання організації та підвищення якості освітнього процесу, адаптації учнів до навчання у 1-х, 5-х, 10-х (профільних) класах: накази від 28.11.2019 року №338 «Про підсумки адаптаційного періоду учнів 1-х класів у 2019-2020 навчальному році», від 30.12.2019 року №372 «Про адаптацію учнів 5-х класів» та від 23.12.2019 року №369 «Про адаптацію учнів 10-х класів до навчання у профільній школі», від 16.03.2020 року №55-а «Щодо окремих питань організації освітнього процесу

у Вишнівському академічному ліцеї «Основа» під час карантину»,від 06.03. 2020 року №58-а «Проорганізоване завершення 2019-2020 навчального року» тощо.

Вчителі початкової ланки (керівник Дворецька А.І.) продовжують працювати над проблемою «Підвищення ефективності та якості уроку як основної форми організації освітнього процесу через інтерактивні технології в умовах НУШ». Проводилось велика робота з реалізації даного проблемного питання. Це проведення засідань методичного об’єднання вчителів початкових класів, відкритих уроків та виховних заходів з використанням інноваційних технологій, обмін досвідом учителів, що атестуються, виготовлення наочних посібників, дидактичного, роздаткового матеріалу, зміцнення навчально-матеріальної бази початкових класів, співпраця початкової ланки та ДНЗ, участь педагогів початкових класів у методичній роботі ліцею і району, підготовка до виставки педагогічних ідей і технологій. Методична робота була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вчителів, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти; застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів; інтеграцію в освітній процес дітей з особливими освітніми потребами. Протягом року було сплановано і проведено чотири засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів, де розглядалися проблеми організації освітнього процесу, поліпшення якості методичної роботи з молодими і новоприбулими вчителями. У період між засіданнями члени методоб’єднання проводили методичні тижні, індивідуальні та групові консультації для молодих вчителів, тижні педагогічної майстерності, тренінги тощо. Вчителі Пугачова Л.І., Петренко А.В., Дворецька А.І., Царенко О.О., Іванькова С.Л., Шадловська І.С., Парфенюк К.С. показали відкриті уроки та позакласні заходи. За матеріалами тижня педагогічної майстерності створено електронний посібник «Методична скарбничка». Під час роботи в умовах карантину вчителі початкових класів не забували про самоосвіту. Вони проходили онлайн-навчання та брали участь у вебінарах.

Творча група вчителів зарубіжної літератури (керівник Є.Б.Лобанова) продовжує працювати над темою: «Удосконалення творчої особистості учнів шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій на уроках зарубіжної літератури». Вчителі зарубіжної літератури брали участь у районних тематичних семінарах, засіданнях, предметних олімпіадах. В центрі уваги були питання щодо вивчення змін у навчальних програмах, вивчення інструктивних та методичних матеріалів МОН України. На засіданні творчої групи розглядалися питання розгляду методичних матеріалів МОН України, звіт за минулий навчальний рік, про роботу з обдарованими дітьми, про впровадження інноваційних методик в практику роботи вчителів творчої групи тощо.

Методичне об’єднання вчителів іноземної мови (керівник Микиштина Т.В.) працювало згідно з планом роботи ліцею за такими основними напрямками: самоосвітній, профорієнтаційний, методичний та навчальний. Зокрема, впровадження у роботу елементів інноваційних технологій, відвідування уроків з метою обміну досвідом та підвищення якості освітнього процесу, формування готовності учнів до участі у іншомовному спілкуванні, заохочення їх до самовдосконалення в галузі володіння іноземною мовою. Задачі МО реалізувалися через наступні форми роботи: засідання МО, практичні семінари та вебінари, майстер-класи та воркшопи для вчителів іноземних мов, що проводяться методистами Pearson Education, MM Publication, MacMillan, вчителями району та області. Організована робота з молодими та новоприбулими вчителями (Івашкевич О.І., Цуркан С.І., Дерев’янко Г.В., Шумською О.Ю., Гальковим І.І.) у виборі методичних тем, визначення наставників, надання методичної допомоги, індивідуальні консультації тощо.

Сплановано і реалізуються заходи,направлені на популяризацію та активізацію вивчення англійської мови у ліцеї. Це організація на базі ліцею демоуроків для учнів 9-11 класів та вчителів на тему «Розвиток навичок аудіювання, особливості підготовки до ДПА та ЗНО» (28.11.19 р). та «Особливості підготовки до ДПА та ЗНО,частина Use of English» (18.12.19 р.) за участю методиста MM Publication Анни Гезь; виконання конкурсних завдань та реєстрація для участі у Міжнародному проєкті Go Camp; проведеннятематичних уроків до Хелоуіну, Дня Подяки, Нового Року, Різдва, 8 березня тощо. Навчання за дистанційними технологіями реалізовувалося шляхом використання освітніх платформ «На Урок», «Мій Клас», «Kahoot.com», а також з використанням ресурсів міжнародних видавництв та організацій Macmillan Education, Cambridge University Press, Oxford University Press, British Council та ін. Зворотній зв'язок з учнями забезпечувався додатками Viber, Zoom, Gmail.

З 12 березня 2020 року в рамках програми GoCamp online під час навчання за дистанційними технологіями вчителями англійської мови Дубовкіною М.Д. та Микиштиною Т.В. було проведено ряд online-уроків за участю міжнародних волонтерів: Бен Левер (Австралія) - 6-Б клас; Рам Ауер (Індія) - 8-Б, 9-А класи; Захід Кхан (Бангладеш) - 6-А клас; Адріано Родарі (Італія) - 8-Б клас.

З 22 червня по 3 липня включно наш ліцей брав участь у пілотному міжнародному проекті онлайн-табору GoGlobal за онлайн програмою Arts&Creativity (Дубовкіна М.Д. та Микиштина Т. В., організатори). «Art and Creativity camp» англомовний і включає 10 команд з усієї України, які працювали із своїми менторами (вчителями) та іноземними волонтерами програми GoCamp. Основні інструменти роботи: Zoom (загальні зустрічі), discord (спілкування та робота в команді),Padlet (створення своїх відеопрезентацій), а також Kahoot, Snapchat, Bitmoji та багато інших додатків для вирішення завдань програми, яка орієнтована на розвиток критичного та креативного мислення учнів, вміння працювати в команді та покращити свої знання з англійської мови.

Клуб молодого вчителя «Шлях до успіху» (керівник Фармагей Н.І.) працював за власним планом. Наставництво та підтримку отримують молоді спеціалісти. До складу долучилися молоді та новоприбулі вчителі Яценко Л.П., Парфенюк К.С., Мартиненко С.Ю., Шадловська І.С., вихователь ГПД Басараб І.В. Вчителі беруть участь у ліцейних та районних методичних заходах.

Робота соціального педагога Левковської І.Л. у 2019 – 2020 навчальному році була організована та здійснювалася згідно плану роботи, погодженого районним центром практичної психології. Методична тема, над якою працювала соціальний педагог, «Соціально-психологічний супровід особистості дитини в умовах розвитку її компетентності та мобільності». Протягом навчального року проводились індивідуальні та групові бесіди на запити учнів, вчителів, батьків, опікунів та осіб, що їх замінюють, адміністрації закладу. Соціальний педагог бере участь у рейдах «Урок», «Підліток», які постійно здійснюються працівниками ювенальної превенції, ГФ «Дельта» та інспектором у справах дітей Романюк Т.І.

Соціальним педагогом були проведені презентації для учнів 1-11-х класів ліцею на теми: «Стоп насильству!»; «Розірви коло насильства»; «Ні булінгу та кібербулінгу»; «Здоровий спосіб життя»; «Профілактика СНІДу». Проводилися бесіди в 5 – 7-х класах з тем: «Серце доброти»; «Характер як основа»; «Конфлікт чи булінг? В чому різниця?». Для учнів 8-9-х класів щонеділі проводилися факультативні заняття з теми «Вирішую конфлікти. Будую мир навколо себе».

Соціальний педагог взяла участь у роботі тренінгів з тем: «Технології інклюзивної освіти» та «Інтегрований підхід у навчанні в контексті НУШ». На постійній основі проводяться профілактичні бесіди з дітьми, які порушують дисципліну, мають пропуски уроків без поважних причин або низьку успішність.(Додаток 1 Довідка про підсумки роботи соціального педагога за 2019-2020 н.р. додається).

Робота та логопеда Дьоміної А.В. проводилася за власним планом, затвердженим районним центром практичної психології. Для планомірної і цілеспрямованої логопедичної роботи на початку навчального року була підготовлена необхідна документація. Всього виявлено і зараховано до логопедичного пункту 65 учнів. На кожного учня заведені мовленнєві картки та індивідуальні робочі зошити. За результатами обстеження було сформовано 12 підгруп. Заняття проводяться 2-3 рази на тиждень з кожною підгрупою за програмою корекції недоліків усного та писемного мовлення учнів початкових класів (автор Уткіна В.М.). На логопедичному пункті займаються 7 учнів з особливими освітніми потребами. До кожного учня підібрана корекційно-розвиткова програма, складено розклад занять, ведеться журнал обліку відвідування. Педагогам надаються консультації щодо планування роботи з розвитку мовлення дітей з урахуванням їхніх вікових особливостей, проводяться індивідуальні та групові консультації з батьками (за потребою). В логопедичному кабінеті на базі Ресурсної кімнати створено відповідне предметно-розвивальне середовище, здійснюється підбір дидактичних матеріалів, методичної та корекційної літератури, посібників, логопедичних ігор тощо (Додаток 2 Довідка про підсумки роботи логопеда за 2019-2020 н.р. додається).

Психологічна служба (керівник Киричук Г.О.) працює згідно плану роботи практичного психолога та плану роботи ліцею. Уся робота, з урахуванням результатів досліджень, спрямована на адаптацію учня в колективі та на адаптацію учня до навчання при вступі в ліцей , при переході з початкової школи в середню, до умов профільного навчання. Протягом семестру проводилися обстеження учнів за окремим планом. Велика увага приділялась підвищенню мотивації учнів до навчально-пізнавальної діяльності та її результативності. Вся робота спрямована на збереження здорового психологічного клімату серед усіх учасників освітнього процесу (Додаток 3 Довідка про підсумки роботи практичного психолога за 2019-2020 н.р. додається).

Методичне об’єднання вчителів математики (керівник Щедринська О.В.) в поточному навчальному році працювала над такими завданнями: наступність у викладанні математики І і ІІ ступенів, підготовка і проведення І етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, огляд нових надходжень методичної літератури, про підготовку до проведення І етапу Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», про підвищення ефективності роботи з формування математичного інтелекту в освітньому процесі. Про організацію роботи з молодими та новоприбулими вчителями (Богач О.В., Повар Н.В., Романюк Л.С.), надання їм методичної допомоги, консультацій. Протягом 2019-2020 навчального року МО вчителів провело чотири планових засідання. Була проведена робота з наступності вивчення математики в початковій і основній школі: вчителі Романюк Л.С., Гончаренко Н.М., Щедринська О.В.

Творча група вчителів музики, трудового навчання, образотворчого мистецтва брала участь у всіх методичних заходах ліцею.

Методичне об’єднання вчителів фізичної культури (керівник Міщенко В.А.) взяла активну участь в організації спортивно-масової роботи. В рамках тижня фізичної культури (з 9 по 13 вересня) було проведено традиційну спортивно-розважальну гру для учнів 4-А та 4-Б класів «Місто спортивних розваг» (вчитель Міщенко В.А.). До Дня Українського козацтва, 14 жовтня, вчителі Євтушенко І.А, Гудь А.В, Міщенко В.А. провели урок-гру «Козацькі розваги» в 1-4 класах. До Дня закоханих вчитель Євтушенко І.А. провела спортивні розваги для учнів 2-3 класів. Досягнення: в зональних змаганнях учнівської спартакіади з футболу взяли участь збірні команди 5-6-х класів та 7-8-х класів. Обидві команди в своїх вікових групах посіли ІІ місце (вчитель Савчук П.С.). Збірна команда учнів 6-9-х класів посіла І місце у зональних змаганнях учнівської спартакіади з настільного тенісу, в чвертьфінальних змаганнях – ІІ місце (вчитель Савчук П.С.). У зональних змаганнях учнівської спартакіади з шахів збірна учнів 10-11-х класів посіла ІІ місце. У січні - збірна юнаків 10-11 класів отримала ІІ місце у зональному турі змагань з баскетболу (три на три) районної спартакіади; ІІ місце збірна юнаків у зональному турі змагань з баскетболу (п`ять на п`ять) районної спартакіади (Вчитель Савчук П.С.); у березні - збірна команда дівчат 8-9 класів посіла І місце в зональних змаганнях районної спартакіади учнів з волейболу та вийшла в 1/4 фіналу (вчитель Євтушенко І.А.). Вчитель Савчук П.С. став чемпіоном України з лижних перегонів.

Методичне об’єднання вчителів природничого циклу (керівник Литвиненко О.Г.) брало активну участь в усіх методичних заходах ліцею та району. Продовжено роботу за проєктом «Let's do it, Ukraine / Зробимо Україну Чистою Разом», проведено семінару-практикум учасників проєкту Let’s do it Ukraine.

Також продовжено участь в міжнародному проєкті «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Вчителі взяли участь у програмі «Агенти змін І частина 2019-2020 рік», у складанні завдань і критеріїв оцінювання учителів в конкурсі «Вчитель року» обласного етапу (Терещенко О.В., вчитель хімії).

Вчителі Литвиненко О.Г. та Логунова О.С. організували участь учнів в екологічних природоохоронних акціях: «Грак – птах 2020 року» та «Збережи ялинку», «Птахи – наші друзі» (виготовлення годівничок для птахів).

Проводилась робота з професійної орієнтації учнів в «МАН-лаб» - де учні самостійно виконували досліди та користувались хімічним обладнанням. Організувано участь учнів 10-А класу в лекційних та практичних заняттях на хімічному факультеті Національного університету ім. Т.Г. Шевченка для поглиблення знань та вдосконалення навичок проведення хімічного експерименту. На жаль, цього навчального року участь команди учнів в районній предметній олімпіаді та конкурсі-захисті МАН з хімії виявилась не результативною.

Методичне об’єднання вчителів української мови та літератури (керівник Ткач О.В.) активно працювало в напрямку роботи з обдарованими дітьми, з підготовки до участі в олімпіадах та творчих конкурсах. Проведений аналіз роботи МО за минулий навчальний рік. Продовжено роботу відповідно угоди про співпрацю з Інститутом педагогіки НАПН України, науковий керівник Бондаренко Н.В. Підготовлені і проведені заняття обласного майстер-класу «Інноваційні технології формування ключових компетентностей учнів на уроках української мови».

До відзначенні Дня писемності в Україні 8 листопада учні 10-11-х класів взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності (вчителі Синьоока Г.І., Зеленова Л.В., Коломієць О.В.). Для учнів проведені тематичні вікторини: 6-Д клас «Юний мовознавець», 7-В клас – «Толерантність» (вчитель Савіцька М.С.). 21 листопада учні 9- Г класу та 10-А класу відвідали захід Вишневої міської ради, присвячений Дню Гідності та Свободи (вчителі Ткач О.В., Нестеренко І.О.).

Методичне об’єднання вчителів історії та географії (керівник Кравчук О.О.) протягом протягом навчального року працювало в напрямку питань вивчення нормативних документів та рекомендацій щодо особливостей викладання історії та географії у поточному навчальному році, роботи з обдарованими дітьми, участі у Всеукраїнських конкурсах, поліпшення якості освітнього процесу тощо.

З 10 по 13 грудня 2019 р. було проведенотиждень правових знань за планом заходів:

Захід Дата проведення Відповідальний
1. Правовий флеш-моб «Я маю право» 09 грудня Педагог-організатор
2. Усний журнал «Права людини: історія та сучасність» (5-11 класи) 09-10 грудня Свінціцька Л.Ф.
3. Заняття з елементами тренінгу «Підлітки мають знати свої права» (7-мі класи) 09 грудня Кравчук О.О.
4. Правова гра «Що? Де? Коли?» (9-ті класи) 09 грудня Кипич С.І.
5. Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (5-11 класи) 10 грудня Кипич С.І. Кравчук О.О., класні керівники
6. Тренінг «Булінг та шляхи його попередження» (8-мі класи) 10 грудня Свінціцька Л.Ф.
7. Правовий брейн-ринг «Стародавнє право» (7-мі класи) 10 грудня Кипич С.І.
8. Психолого-педагогічний семінар «Робота з важковиховуваними учнями та з дітьми «групи ризику» 10 грудня Киричук Г.О.
9. Гра «Правові шаради» (5-ті класи) 11 грудня Кипич С.І.
10. Просвітницько-правовий тренінг «Які я маю права» (5-ті класи) 11 грудня Кравчук О.О.
11. Урок-діалог «Кіберзлочини: реалії сучасності і боротьба з ними (розширення правової компетентності молоді)» (10-ті класи) 11 грудня Янішевська О.І.
12. Перегляд фільму «Торгівля людьми» (11-ті класи) 11 грудня Свінціцька Л.Ф.
13. Юридична вітальня. Діалог «Якщо тобі немає 18». Зустріч з працівниками правоохоронних органів (9-11 класи) 12 грудня Кравчук О.О. Кипич С.І.
14. Правовий КВК. Розважально-пізнавальна гра для учнів 8-х класів 12 грудня Кипич С.І.
15. Проведення лекторію для батьків «Морально-правове виховання в сім’ї» 12 грудня Киричук Г.О.
16. Правовий квест «Чи знаєш ти свої права?» (6-ті класи) 13 грудня Кравчук О.О.
17. Правова година «Закон і ми» (11-ті класи) 13 грудня Свінціцька Л.Ф.
18. Круглий стіл «Правова відповідальність підлітків» (9-ті класи) 13 грудня Соціальний педагог
19. Анкетування на тему: «Твої права та обов’язки» (5-ті класи) 13 грудня Педагог-організатор
20. Години спілкування «Права дитини – права людини», «Закон обов’язковий для всіх», «Я – громадянин правової держави», «Права і обов’язки громадян України» (5-11 класи) Протягом тижня Класні керівники
21. Години людяності: «Співчуття»; тренінг «Поважаю себе, поважаю тебе»; вікторина «Знай свої права вдома і у ліцеї» (5-11 класи) Протягом тижня Класні керівники
22. Конкурс малюнків, плакатів «Мої права» (5-11 класи) Протягом тижня Педагог-організатор, Сініченко О.А., вчитель образотворчого мистецтва
23. Літературний конкурс «Права очима дітей» Протягом тижня Вчителі української мови
24. Тематична виставка «Знай та поважай свої права» Протягом тижня Бібліотекар
25. Висвітлення заходів тижня права на офіційному веб-сайті закладу Протягом тижня Скороход М.І., адміністратор сайту

Бібліотека (завідуюча Мельник І.М.) працює згідно річного плану та проблемної теми школи. На початку навчального року забезпечено вчителів та учнів навчальними програмами, підручниками та навчально–методичною літературою. У бібліотеці оформлені постійно діючі полички: «Школа патріота», «З історії національної символіки», «Наша мова солов’їна», «Вогненне слово Кобзаря», «Література рідного краю», «Я пізнаю світ», «Усе про все», «Чарівний світ казок», «Вернісаж нових надходжень», «Ти маєш право», «Мандрівка на планету здоров’я».

Протягом навчального року оформлено книжкові виставки: «Зачинатель української літератури» (до 250-річчя від дня народження Івана Котляревського); до 153-річниці від дня народження першого президента України, визначного державного і громадського діяча Михайла Грушевського; «Зачарований Україною» (до 120-річчя від дня народження Олександра Довженка); «Той, хто змусив говорити про Україну всю Європу» (до 155-річчя від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського; до Дня Українського козацтва – «Тої слави козацької повік не забудем...»; до Всеукраїнського дня бібліотек – «Бібліотека - вчора, сьогодні, завтра».

Проводились бібліотечні уроки для молодших школярів «Мандрівка книжковим містом», метою яких було ознайомлення дітей з бібліотекою, правилами користування бібліотечними книгами. У жовтні пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – 2019 «Бібліотека нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня», в ході якого проведено ряд цікавих заходів: акції, конкурси, виставки малюнків, квести тощо.

Успішно працює сайт бібліотеки http://vyshneve-sch3-bibl.kiev.sch.in.ua/ і новостворений блог https://melnykportfolio.blogspot.com/, які є презентацією діяльності бібліотеки в мережі Інтернет, висвітлює цікаву і корисну інформацію для читачів. Це інформація про фонди, літературу, каталоги, картотеки, графік роботи, правила користування бібліотекою, тематичні заходи, книжкові виставки, інформаційні послуги, що надає бібліотека користувачам тощо (Додаток 4 Довідка про підсумки роботи бібліотеки ліцею за 2019-2020 н.р. додається).

Виховна робота 2019 - 2020 н. р була підпорядкована темам «Формування системи патріотичного виховання учнівської молоді в умовах сучасної школи та реалізація моделі формування національної самосвідомості», «Формування загальнолюдських цінностей, виховування гармонійно, всебічно розвинену, компетентну особистість учня».

В основу діяльності покладено принцип гуманізму, демократизму, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.

Виховна робота була направлена на виконання головної мети та на створення сприятливих, безпечних умов для всебічного розвитку дітей, формування демократичного світогляду, ціннісних орієнтирів, засвоєння морально - етичних норм, сприйняття власної індивідуальності, впевненості в собі, на усвідомленому виборі здорового способу життя, на осмислення самовизначення у виборі професії, на пропаганду духовних надбань українського народу, на виховання любові до рідної землі, мови, на формування правової культури, негативного ставлення до протиправних діянь, розвиток учнівського самоврядування, співпрацю з батьками, з закладами охорони здоров’я та громадськими організаціями.

Над реалізацією мети і завдань виховної роботи в закладі працювали і педагогічний, й учнівський та батьківський колективи.

Реалізація основних завдань і принципів виховання в ліцеї здійснюється в таких пріоритетних напрямках:

· Виховання патріотизму;

· Громадянське виховання;

· Превентивне виховання;

· Ціннісне ставлення до себе;

· Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;

· Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

· Ціннісне ставлення до праці;

· Ціннісне ставлення до природи;

· Ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

Головна увага була спрямована на формування в учнів активної життєвої позиції, на збереження власного життя і здоров’я, на виховання моральності і культури поведінки.

В ході освітньої діяльності в закладі проводилась роз’яснювальна робота з питань профілактики злочинності та профілактики шкідливих звичок серед здобувачів освіти.

Увічнювалась пам’ять жертв голодоморів і репресій в Україні, відзначались державні свята та пам’ятні дати з історії України та її славних синів, політичних і громадських діячів.

В умовах творення Української держави особливої актуальності набула проблема виховання та самовиховання творчої особистості, здатної на самостійну діяльність та саморозвиток.

Демократизація освіти, надання їй державно-національної спрямованості вимагали від вчителів створення такої моделі виховання людини, яка б дозволяла їй оптимально вирішувати складні питання життя, досягати вирішення поставленої мети.

В управлінні життєдіяльністю освітньої установи в цілому та в дитячому колективі зокрема не обійтися без системного підходу. Системний підхід дозволяє класному керівнику раціонально розподіляти свої зусилля при організації виховного процесу в класі. При створенні виховної системи класу формується «обличчя» класу, його індивідуальний вигляд.

На сучасному етапі класні керівники використовують методи виховання не тільки як засіб подолання негативних тенденцій у розвитку особистості, але і як засіб формування позитивних властивостей і якостей, використання для виховання і розвитку особистості ідеї особистісно зорієнтованого виховання, яке втілює демократичні, гуманістичні принципи випереджаючої освіти для сталого розвитку.

Національно – патріотичне вихованнядітей та молоді визнано в Україні пріоритетним напрямом державної політики.

Основною метою національно – патріотичного виховання є формування національно-свідомого громадянина на шляху демократичного розвитку нашої держави. Адже саме українцям притаманні любов до рідної землі, гордість за своє історичне минуле, повага до звичаїв, традицій, культури, духовних надбань нашого народу.

Працюючи над реалізацією Концепції національно - патріотичного виховання, педагогічний колектив свою у роботу спрямовував на виховання свідомого громадянина, патріота України.

Так, в усіх класних кімнатах оформлені куточки державної символіки, де учні мають змогу ознайомитися з державними символами України – Гербом, Прапором, Гімном. Класними керівниками та класоводами під час проведення класних годин, тематичних заходів виховується повага до державної символіки. Всі урочистості супроводжуються Гімном України та підняттям Державного Прапору України.

Виховуючи повагу до історичного минулого нашого народу, учні беруть участь і перемагають у різноманітних представницьких масових заходах, що надає їм не лише неоціненний досвід набуття навичок науковості, пошуковості, але й учить поважати традиції свого народу, його велику культурну спадщину.

З метою виховання поваги учнів до традицій українського народу було проведено такі заходи:

- День Козацтва;

- Загальношкільна лінійка до Дня української писемності та мовлення.

- Акція «Говоримо українською» з учнями 1-11 класів під супровід української музики.

- Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

- Перегляд учнями 1-4 класів українських мультфільмів.

- Виставка малюнків «Я люблю українську мову».

- Проведення заходів до Дня Соборності України: Єдиний день інформування, виховні години.

- Проведення мовно-літературного конкурсу імені Т.Г.Шевченка.

- Урочистості з нагоди народження Т.Г.Шевченка «І щоб здавалося слова…»;

- Заходи до Міжнародного дня рідної мови тощо.

Традиційними в ліцеї є заходи щодо відзначення дня Героїв небесної сотні, уроки мужності до річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, історичні та виховні години (класні керівники 1-11 кл.); зустрічі з воїнами АТО та воїнами, які брали участь в воєнних діях на території інших держав.

На виконання наказу «Про розвиток волонтерського руху в закладах освіти району» з метою залучення дітей та учнівської молоді до активної волонтерської діяльності, сприяння та розвитку волонтерського руху, створення позитивного іміджу діяльності волонтерів, реалізації соціальних проектів і підтримки волонтерських загонів в ліцеї було створено волонтерські загони, які брали участь в таких заходах:

- Всеукраїнська освітня кампанія «Голуб миру» під гаслом право народів на мир.

- Акція «Допоможи воїну АТО».

- Виготовлення оберегів для воїнів АТО.

- Інформаційна лінійка, виховні години щодо відзначення Дня Гідності та Свободи.

- Конкурс плакатів і малюнків «Будь-якій війні скажемо: «Ні!»

- Проведення виховних годин та уроків мужності до 75 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.

- Участь в урочистостях з відзначення Дня Пам’яті та Перемоги над нацизмом у Європі.

- Проведення шкільного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Колективні творчі справи не тільки сприяють формуванню особистості з активною громадянською позицією, а й вчать жити і працювати в колективі, сприяють адаптації до сучасного соціуму, духовно збагачують особистість учня, допомагають у осмисленні життєвих цінностей, у вивченні сучасних реалій життя і перспектив розвитку особистості.

Так протягом 2019-2020 н.р. здобувачі освіти мали змогу брати участь у таких виховних заходах: Свято врожаю; свято «Осінній бал»; День працівників освіти; день Святого Миколая; свято Нового року; День закоханих; День захисника Вітчизни; свято 8 Березня та інші.

З метою дотримання правил безпечної поведінки дітьми на вулиці, в місцях громадського відпочинку, в освітніх закладах і вдома класні керівники провели низку виховних бесід з питань безпеки населення та дітей у ліцеї: «Сам удома: безпека твоєї оселі», «Сам надворі. Безпечна прогулянка», « У небезпечних місцях. Ігри у небезпечних місцях» , «Небезпечні речовини», «Евакуація з приміщення школи», «Порятунок і захист людей у надзвичайних ситуаціях», «Надання невідкладної допомоги у надзвичайних ситуаціях». Протягом ІІ семестру поновлено інформаційно-довідковий куточок з питань безпеки життєдіяльності.

Екологічний напрямок складає основу випереджаючої освіти. Принцип цілісності виховання розглядається нами як системний педагогічний процес, спрямований на гармонійний та всебічний розвиток особистості, формування в неї цілісної картини світу та передбачає наступність у реалізації напрямів та етапів виховної роботи на різних освітніх рівнях. Вчителі розуміють важливість і необхідність екологічного виховання, тому в позакласній роботі намагаються формувати бережливе ставлення учнів до природного середовища. Так, традиційними для нашого ліцею стали акції «За чисте довкілля» та «Школа – мій рідний дім», операції «Листя» та «Посади дерево», екологічні акції «Птах року», «День зустрічі птахів». Залучаючи учнів до таких заходів відбувається формування почуття відповідальності за навколишнє середовище як національну і загальнолюдську цінність, виховується любов до природи.

Щорічно до Дня землі проводиться низка заходів щодо роз’яснювальної роботи серед учнів та населення стосовно проблем оточуючого середовища. Цього року, зважаючи на карантин, старшокласники не в повному обсязі змогли провести заплановані заходи, але через інтернет-канали розповсядили інформацію щодо розподілу сміття, розіслали листи-звернення до жителів міста «Люби і бережи природу» з корисною інформацією про те, як бути раціональними та дбайливими господарями планети. Також лідерами ліцею було виконано екологічний флешмоб на тему сталого розвитку, який змусив глядачів проаналізувати свої вчинки та вчинки інших людей стосовно флори і фауни рідного міста. Критерієм сформованості відповідального відношення до навколишнього середовища є моральна турбота про майбутні покоління. Таким свідченням є акція «Захисти планету» підготовлена вчителем біології Литвиненко О.Г.

Під час проведення позакласних заходів вчителі сконцентровують увагу дітей на екологічних проблемах, створюють умови для виховання громадської позиції до проблем охорони навколишнього середовища.

Постійно проводиться робота з учнями відносно ефективного використання ресурсів, а школярі 1-7 класів з великим задоволенням виготовляють еко-листівки, створюючи красиве і корисне з речей, що втратили своє призначення. Також діти залучаються до збору макулатури, пластикових кришечок, з метою вторинного використання. Під час проведення таких форм роботи у школярів формуються поняття та уявлення про довкілля, відчуття особистої причетності до збереження природних багатств, екологічної культури.

Принцип особистісної орієнтації націлює класного керівника на формування у підростаючої особистості почуття самоцінності, впевненості у собі, виробляє оптимістичну стратегію розвитку кожного вихованця на етапі прогнозування, спрямовує зусилля на розвиток світогляду, цілісної свідомості. Тому вони в системі проводять з учнями наступні заходи: виховні години: «Я – частина природи», «Моє довкілля», «Збережемо Землю», «Моя земля – земля моїх батьків»; усні журнали «Червона Книга України», «Екологічні проблеми нашого села»; інтелектуальні ігри «Ми в гостях у природи», «Екологічний дивосвіт», «Дзвони Чорнобиля».

Учнівське самоврядування в ліцеї – спосіб організації учнівського колективу, що забезпечує комплексний виховний вплив на дітей шляхом залучення їх до усвідомленої та систематичної участі у вирішенні важливих питань особистого життя класу, школи. Перед педагогічним колективом нашого закладу постає мета — грамотно використовувати учнівське самоврядування — цей могутній засіб розвитку особистості в системі екологічного виховання. Тому дитяча організація «ЛІДЕР» є ініціатором різноманітних заходів, спрямованих на вирішення екологічних проблем сучасності. Ця робота вимагає дієвої участі кожного у різноманітних заходах:свята врожаю,свята осені, осіннього балу, виставок квіткових композицій, участь у різ­номанітних екологічних акціях - «Зелений паросток майбутнього», «Галерея кімнатних рослин; участь в операціях «Земля», «Затишок». Крім того, актив проводить систематичну агітаційно-інформаційну роботу, яка спонукає учнів до активної екодіяльності та сприяє формуванню в них розуміння жити в гармонії з природою. Учнівське самоврядування допомагає залучати дітей до вирішення питань щодо впливу господарської діяльності людини на природні умови і ресурси, формуванню життєвих принципів безконфліктного співіснування людини і навколишнього середовища на основі гармонізації стосунків з природою.

Таким чином, подібна система роботи щодо виховання екологічної культури допомагає учневі усвідомити власну причетність до існуючих екологічних проблем, що спонукає до зміни моделі власної поведінки і спілкування, сформувати екозбалансований спосіб життя, діяти у відповідності до потреб сталого розвитку. Живі спостереження за природою виховують екологічний реалізм, де дитина пізнає мудрість земного життя у згоді, де відбувається її єднання з природою, що забезпечує умови для самореалізації особистості.

Виконуючи завдання художньо-естетичного виховання, в ліцеї вивчаються кращі твори української та світової культури, ведеться робота з розвитку вмінь примножувати культурно мистецькі надбання,відчувати й відтворювати прекрасне в повсякденному житті.

Аналізуючи роботу методичного об'єднання класних керівників, слід зазначити, що ефективність виховної роботи цілком залежить від рівня налагодженої співпраці педагогічного й батьківського колективів. Класні керівники спланували заходи із залученням батьків до активного шкільного життя.

Слід зазначити, що проведені протягом року заходи мали емоційний вплив і відіграли роль у вихованні учнів. До виховних заходів були залучені всі учні з урахуванням їх індивідуальних особливостей та нахилів, де школярі змогли проявити свою активність.

Робота з морально-естетичного виховання була спрямована на формування особистості, яка здатна уникати конфліктів, більше уваги приділялось вихованню в дітей толерантності, внутрішньої потреби в загальнолюдських цінностях, свідомого дотримання учнями встановлених правил, вимог, норм, прийнятних у суспільстві, виховання такту, чемності, громадянської відповідальності, самодисципліни та організованості.

На належному рівні виконувалися заходи щодо здійснення санітарно-гігієнічного режиму в закладі, профілактичних медичних оглядів учнів.

Протягом навчального року з метою проведення просвітницької роботи з учнями та батьками з питань безпеки життєдіяльності відбувалися зустрічі з представниками правоохоронних органів.

На виконання річного плану роботи ліцею з метою протидії поширенню злочинності серед неповнолітніх, вдосконалення виховної та просвітницької роботи, формування та розвитку культури здоров’я на позиціях здорового способу життя:

- На загальношкільних батьківських зборах було розглянуто питання про дотримання законодавства про загальну середню освіту . Класні керівники 1-11 класів довели до відома батьків інформацію про відповідальність за виховання дітей та соціальний захист неповнолітніх.

- Діти взяли участь в літературному конкурсі «Ми за тверезе життя».

- До всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом було проведено виступ агітбригади «Молодь обирає здоров’я», акцію «Ми проти СНІДу» та анкетування «Що я знаю про СНІД».

- У рамках Всеукраїнського тижня права проведено Єдиний Всеукраїнський урок на тему «Права людини», конкурс малюнків «Права дитини», виховна година в 1-11 класах «Рівні права – рівні можливості», організовано круглий стіл з питань забезпечення прав і свобод людини в Україні.

- Під час проведення акції «16 днів проти насильства» здійснено наступне: виховні години «День толерантності» та «Як убезпечити себе від насилля», виставка літератури «Світ без насильства», демонстрація відеороликів щодо профілактики насилля, оформлено плакати «Ми звільнимо світ від насильства».

- На засіданні батьківського всеобучу було розглянуто наступне питання «Батько й мати – основні вихователі. Складові батьківського авторитету. Роль особистого прикладу батьків у вихованні дітей».

- Постійно проводились профорієнтаційні зустрічі учнів 9-11 класів з представниками ВУЗів та технікумів з метою майбутнього працевлаштування.

На виконання Національної програми «Діти України», з метою розв'язання проблеми профілактики бездоглядності дітей та скоєння ними правопорушень, створення належних умов для їх фізичного, інтелектуального й духовного розвитку, виявлення та взяття на облік дітей, які потрапили в складні життєві обставини та підвищення рівня організації в ліцеї було створено Раду профілактики правопорушень серед учнів. На виконання плану роботи ради з учнями «групи ризику» та учнями, що перебувають на внутрішкільному обліку класними керівниками, соціальним педагогом та практичним психологом складено відповідні заходи.

У закладі було організовано всеобуч для батьків з питань правової освіти населення, виконання батьківських обов’язків, відповідальності за дітей, їх безпеки життя та здоров’я, профілактики жорстокого поводження з дітьми та насильства в сім’ї.

Важливим завданням також у виховній роботі залишається превентивне виховання учнів. У виховному плані передбачені заходи з протидії: випадкам булінгу, насиллю в сім’ї, торгівля людьми; «смертельним квестам», суїциду серед учнів. Протягом року були проведені і «Всеукраїнський тижнь протидії булінгу», й виховні годину для учнів «Не будь булером… Будь другом ! »; тренінгові заняття «Як подолати булінг»; створено стенд #булитинекруто#;

створено інформаційний буклет «Що робити, якщо ти став жертвою булінгу»;

-флешмоб «Стоп булінг»;

Проведено засідання МО класних керівників, складенно план заходів «Школа доброзичливого ставлення до дитини» та «Кодекс безпечного освітнього середовища».

У виховних планах класних керівників заплановані заходи спрямовані на запобігання жорстокості та насиллю в дитячому середовищі: індивідуальні бесіди з учнями, батьками, «Твої права і обов’язки – азбука громадянина», консультації класного керівника «Рекомендації щодо психолого-педагогічної взаємодії з учнями», індивідуальне спілкування «Як поводитися в конфліктних ситуаціях», «Поведінка в екстремальних ситуаціях», «Єдині вимоги сім’ї і школи. Жорстоке поводження з дітьми», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути», індивідуальні бесіди щодо атмосфери в сім’ї, батьківські збори «Як уникнути конфліктів між батьками і дітьми», тематичні виховні години «Вчинок і мораль», «Щире спілкування і довіра», «Людські чесноти», виховна година «Насильство поруч та як його уникнути».

На уроках «Основ здоров’я» та виховних годинах учні переглядають та обговорюють відеоролики «Безпечна школа – Нік Вуйчич». А на сайті закладу розміщено корисні послання щодо теми антибулінгу.

З метою попередження безпритульності й бездоглядності, насильства над неповнолітніми, підліткової злочинності та правопорушень, запобігання торгівлі дітьми, велика увага приділяється учням, які виховуються у неблагополучних сім’ях та тих, що опинились у складних життєвих обставинах. Класні керівники постійно здійснюють внутрішній облік дітей, які потребують посиленої уваги з боку педагогічного працівника; психолого-педагогічний супровід таких дітей; контроль відвідування ними навчальних занять та якість навчання; активно залучають до громадської та гурткової роботи тощо.

Протягом року проводяться тижні правових знань, бесіди, лекції, виховні години, диспути, дебати, тренінгові заняття, бесіди з учителями і батьками, профілактика девіантної поведінки (зловживання алкоголем, тютюнопалінням, наркотичними речовинам), відбувається виставка малюнків та плакатів на тему: «Право очима дітей». Правоосвітня та правовиховна діяльність здійснюється на уроках правознавства, під час правового лекторію, який проводиться щосеместру вчителем історії та правознавства. Соціальний педагог проводить значну просвітницьку роботу серед учнів та батьків, опрацьовує з ними нормативно – правові документи, зокрема: «Загальну декларацію прав людини», «Декларацію прав дитини», Конвенцію ООН «По права дитини» у формі лекцій та бесід. Постійно поновлює матеріали куточка правових знань.

Важливе місце в системі правової освіти ліцею відводиться роботі з батьками.Питання з правової тематики, і зокрема «Батькам про права дитини», «Моя щаслива дитина», тренінг «Як прожити один день без нотацій» та інші, виносяться на розгляд батьківських класних зборів.

Класні керівники в класних колективах постійно аналізують стан поведінки учнів. Порушення поведінки обговорюються на засіданнях батьківських комітетів, зборах.

Методичним супроводженням виховної роботи є засідання методичного об’єднання класних керівників, виступи класних керівників на педагогічних радах, нарадах при директорі, нарадах при заступнику директора з виховної роботи.

На засіданнях методичного об’єднання класних керівників головна увага приділялася проблемі вдосконалення виховного процесу, піднесення якості та ефективності роботи учнівського самоврядування, забезпечення злагодженості дій школи і сім’ї у вихованні учнів, профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, забезпечення умов щодо збереження здоров'я учнів та запобігання всім видам дитячого травматизму.

Належна увага в школі приділяється розвитку творчих здібностей учасників освітнього процесу, охопленню учнів позакласною та позашкільною роботою, що є запорукою збереження здоров’я школярів, попередження правопорушень та злочинів. Учні школи розвивають свої здібності у гуртках та спортивних секціях. Вихованці гуртків є активними учасниками та призерами районних, обласний, всукраїнських конкурсів.

Основним питанням виховної роботи закладу було формування здорового способу життя, яке мало місце практично у всіх заходах упродовж навчального року. З метою фізичного виховання учнів, розвитку в них інтересів до занять спортом в ліцеї постійно проводяться спортивні змагання в рамках Дня захисника Вітчизни, Дня збройних сил України, Дня фізкультурника, декади фізичної культури і спорту. Учні є постійними учасниками та переможцями спортивних змагань. До роботи залучені не лише діти та вчителі, а й батьки. Завдяки злагодженій роботі всіх учасників освітнього процесу школа є активним учасником районних, обласних та всеукраїнських конкурсів та фестивалів, метою яких є соціальна згуртованість суспільства не лише в сферах громадянської активності та відповідальності, а й у сфері здоров’я.

Аналіз виховної роботи за 2019-2020 навчальний рік свідчить про те, що робота була результативною.

Але головним завданням виховної роботи залишається свідоме дотримання учнями встановлених правил, вимог, норм, прийнятих у суспільстві, виховання такту, чемності, громадянської відповідальності, самодисципліни та організованості.

Але поряд із зазначеними позитивними моментами в плануванні та проведенні виховної роботи мають місце й окремі недоліки.

При плануванні виховної роботи необхідно враховувати форми роботи: вони повинні насамперед відповідати педагогічній ситуації, що склалася в школі і в конкретному класі, традиційному досвіду виховання; а ступінь педагогічного впливу – визначатися рівнем розвитку особистостей учнів, сформованістю класного колективу як групи, у складі якої відбувається розвиток і самовизначення дітей. Класний керівник має використовувати у своїй роботі різноманітні форми групової діяльності, такі як конкурси, вікторини, літературний і музичний салони, турніри, вечорниці, аукціони, ярмарки, ток-шоу, дискусії, діалоги, колективні творчі справи, сократівські бесіди, та ін., але при організації подібних заходів потрібно враховувати перш за все інтереси та вікові особливості дітей.

Виховні години мають вчити учнів аналізувати свої дії та вчинки, розвивати у них здатність до осмислення життєвих явищ, усвідомлення соціальної спрямованості своєї життєдіяльності. Тематика виховних годин має бути різноманітною, тому для виявлення педагогічної творчості класного керівника щодо форми проведення виховної години немає встановлених меж. Неможливо заздалегідь передбачити усі актуальні для класу проблеми і включити їх обговорення до плану виховної роботи. Саме тому ці моменти надають змісту виховної години динамічності, елементів постійної новизни та непередбачуваності. На сучасному етапі розвитку навчально-виховного процесу є поширеною технологія організації і проведення групових заходів, групові заходи є дієвим стимулом підвищення активності вихованців, оскільки при організації спільної групової діяльності здійснюється взаємоконтроль, взаємопідтримка та командна співпраця.

Слід пам’ятати, що головна мета будь-якого виховного заходу - формування ціннісних характеристик з урахуванням індивідуально-вікових особливостей та інтересів дітей. При організації групової діяльності необхідно продумати цікаву та об’єктивну систему оцінювання, яка повинна бути значимою для учнів.

Необхідно посилити роботу щодо покращення внутрішньої дисципліни серед учнів та особливу увагу приділити учням, які потребують посиленого психолого – педагогічного супроводу, продовжити ведення індивідуальної роботи соціального педадога та психолога школи.

Проводити роз’яснювальну роботу з батьками щодо необхідності контролю за дітьми в позаурочний час, залучати учнів до участі у різноманітних гуртках.

Діяльність класного керівника покликана урізноманітнювати та пожвавлювати виховну роботу в класі, спрямовувати її на диференціацію та індивідуалізацію виховання, на ширший і глибший вияв здібностей та уподобань школярів.

Кiлькiсть переглядiв: 0