FacebookYouTubeПідписатися на RSS

Вишнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3


Фундамент під нову Вишнівську середню школу №3 закладено в 1970 році. Будували, що називається, всією громадою, допомагали комсомольці району, військові і старшокласники. 1976 року нова школа стала до ладу. З її веденням було розв’язано проблему перенавантаження двох інших міських шкіл. Педагогічний колектив школи формувався здебільшого з-поміж учителів Вишнівської СШ №2, звідти прийшов й основний контингент учнів.

Вишнівська СШ №3 мала статус російської і мала кілька українських класів. Першим директором було призначено М.А. Шаму. У 1977 році відбувся перший випуск.

Із 1978-1979 навчального року кількість учнів зростає (у мікрорайоні зведено кілька нових будинків), заклад переходить на двозмінне навчання. В окремі періоди школу відвідувало близько 3 тис. учнів.

У серпні 1977 року освітній заклад очолив Г.І. Іцковський. На базі школи проводили відкриті уроки, семінари для вчителів району та області.

У 1979 році у СШ №3 функціонували класи з поглибленим вивченням російської мови та літератури.

Сьогодні Вишнівська школа І-ІІІ ступенів №3 – сучасний загальноосвітній заклад.

З 2006 року педагогічний колектив школи очолює Руденко Наталія Миколаївна, вчитель вищої категорії, «Учитель-методист», «Відмінник освіти України». Сумлінно виконують свої обов’язки заступники директора з навчально-виховної роботи: Охріменко Т.М., Хижева Л.М., Плющ Л.С., Янішевська О.І.

Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 за рейтингом районних загальноосвітніх закладів посідає ІІ місце.

У 2011-2012 навчальному році школа була атестована і отримала високий рівень з відзнакою.

Старші класи працюють за програмою профільної школи. Учні мають можливість відвідувати факультативи, спецкурси, гуртки відповідно власних нахилів і здібностей. Початкова школа є учасником Всеукраїнського науково-педагогічного проекту «Росток». Учні і вчителі початкової школи працюють за виховним проектом «Веселкова школа».

У школі успішно взяв старт учнівський проект шкільного телебачення «Відеоклас - продакшн», єдиний в області.

Школа пишається своїми вчителями. Саме вони, докладаючи максимальних зусиль, зробили її такою, якою вона є на порозі свого 35-річчя.

У школі працюють 80 вчителів, із них мають звання «Учитель-методист» - 22, «Старший учитель» - 24, «Заслужений учитель» - 1, «Відмінник освіти» - 17. У школі навчається 940 учнів.

З початку діяльності закладу і до сьогоднішнього дня у школі працюють Белявська В.Й., Василюк О.О., Синьоока Г.І., Жаркова О.Д., Середюк Н.М., Тур Н.В., Хрущ Т.В., Кравчук О.О., Тищенко О.Т., Горбенко Н.Л., Водотиєць П.С., Киричук Г.О., Дешко В.П., Лисенко Т.С., Сірош Н.Т., Фармагей Н.І.

Навіки залишиться у пам'ять вчителів, які, на жаль, пішли з життя: Іцковський Г.І., Апляс Ю.З., Кім І.Г., Водотиєць О.І., Кабищер Р.М., Грибчук З.І., Дмитренко С.М., Хоменко Л.П., Міщенко А.В., Яремчук Н.Л., Рожкова Р.В., Мохур Л.П., Литвинова С.В. Їх імена золотими літерами вписані у літопис школи.

Кращі традиції навчання і виховання продовжують молоді вчителі, які після навчання повертаються і працюють у рідній школі. Це Логунова О.С., Хижева Ю.С., Монько Н.В., Шостак Н.В., Міщенко В.А., Кратенков М.Л.

У школі функціонують 8 предметних комісій, 3 творчі групи, Школа молодого вчителя «Сходинки до успіху», Школа майбутнього вчителя.

Педагогічний колектив працює за «Концепцією розвитку школи на 2013-2018 роки», яка була прийнята і затверджена педагогічною радою.

Школа є флагманом роботи з обдарованими учнями. Створено наукове товариство учнів «Сузір’я», яке працює за власною програмою роботи з обдарованою молоддю «Талант + творчість» і об’єднує у своїх лавах талановитих та творчих дітей. Із року в рік учні нашої школи беруть активну участь у Всеукраїнській олімпіаді з базових дисциплін і конкурсах-захистах Малої академії наук України на районному та обласному рівнях. 18 учнів є переможцями та призерами районного та обласного конкурсу-захисту Малої академії наук України, а Надбережна Ольга, учениця 11-Б класу стала переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН.

52 учня є переможцями і призерами районних та обласних олімпіад з базових дисциплін, творчих конкурсів.

Велику увагу педагогічний колектив школи приділяє питанню виховання духовності підростаючої молоді на основі культури і традицій українського народу. У травні 2010 року у школі відкрито краєзнавчий музей м. Вишневого.

Підвищенню якості та ефективності навчально-виховного процесу сприяє учнівське самоврядування. Неабияку допомогу в роботі надає батьківський колектив. У школі працює психологічна, логопедична і соціальна служби. Зусилля колективу спрямовані на розвиток творчого потенціалу вчителя і учнів. Школа має своїх поетів, музикантів, художників.

Виховна система нашої школи – це складна психолого-соціо-педагогічна сукупність, яка охоплює весь педагогічний процес, інтегруючи навчальні заняття, позаурочне життя дітей, різноманітну діяльність і спілкування за межами школи. Найдоцільнішими і найефективнішими формами позакласної роботи є учнівські гуртки, де задовольняються інтереси, індивідуальні запити учнів. На базі нашої школи працює 8 гуртків. Система гурткової роботи динамічна – деякі гуртки працюють декілька років, а деякі – рік-два. Це залежить від бажань і потреб учнів.

Саме школа тепер єдина структура, яка зацікавлена у позитивному розвитку особистості школяра. Ось чому викликає тривогу збільшення кількості дітей з девінантною поведінкою. Корекційно-виховна робота об’єднує зусилля адміністрації школи, психологічної служби, класних керівників.

Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя у нашій школі діє система профілактичної роботи з попередженняправопорушень серед школярів, створена рада профілактики правопорушень, насилля та жорстокості тощо.

Адміністраціями школи вживається комплекс заходів, спрямованих на дотримання прав дитини, усунення чинників, які сприяють негативним явищам у дитячих колективах.

Питання профілактики правопорушень та насильства розглядалися на нарадах при директорі, на засіданнях батьківського комітету, ради школи.

Як певний позитив, можна відзначити, що впродовж 2009-2010 навчального року простежується тенденція до зниження підліткової злочинності і зменшення кількості неповнолітніх, причетних до здійснення злочинів.

Кiлькiсть переглядiв: 430

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.