FacebookYouTubeПідписатися на RSS

Історія закладу розпочалася 01 вересня 1976 року (початкова назва – Вишнівська середня школа №3, з 2001 року – Вишнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Києво-Святошинської районної державної адміністрації Київської області, з 2019 року – Вишнівський академічний ліцей «Основа»).

Діяльність закладу відповідає нормативним, інструктивно-методичним та організаційно-правовим вимогам. Ліцей працює над реалізацією положень Концепції Нової української школи.

У ліцеї створена система допрофільної освіти. Також функціонують класи з поглибленим вивченням окремих предметів.

Старші класи працюють за програмою профільного навчання: профіль української філології, англійської філології, економічний та біолого-хімічний профілі.

Ліцей є флагманом роботи з обдарованими учнями. Створено наукове товариство учнів «Сузір’я», яке працює за Положенням про наукове товариство учнів та власною програмою «Талант + творчість».

Ліцей є районним осередком роботи за інклюзивною формою навчання дітей з особливими потребами. У рамках цієї діяльності створена ресурсна кімната для здійснення корекційно-розвивальної роботи, консультування батьків та педагогів соціальним педагогом, психологом та логопедом ліцею.

Ліцей працює над реалізацією низки програм дослідно-експериментальної роботи. З 2015 року заклад є учасником Всеукраїнського експерименту «Тьюторська технологія як засіб реалізації принципу індивідуалізації в освіті». В рамках угоди про наукове співробітництво велика група вчителів ліцею бере активну участь у створенні програм та посібників, апробації та моніторингу навчальної літератури лабораторії початкового навчання Інституту педагогіки НАПН України, керівник Листопад Н.П. Підручник з математики, зошит, 1 - 4 класи. Також ведеться робота з теми «Розроблення методики розвитку компетентності обізнаності і самовираження в сфері культури», наукові керівники: Бондаренко Н.В., старший науковий співробітник, кандидат педагогічних наук; Ладоня К.Ю., науковий співробітник. Учні ліцею разом з вчителями є учасниками ряду проектів: «Організація системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах реформування галузі освіти» у січні 2019 р. – грудні 2023р.», керівник К.В.Таранік-Ткачук, кандидат педагогічних наук; Всеукраїнський проект роздільного збору відходів «Let’s do it, Ukraine school recycling» /Зробимо Україну чистою разом; Міжнародний проект «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» (залучення дітей до здорового способу життя); Програма «Школа проти СНІДу»; Міжнародний проект «GoCamp».

Заклад має тісні зв’язки з вищими навчальними закладами: Інститутом педагогіки НАПН України (відділ навчання української мови та літератури, та відділ початкового навчання); Державним університетом телекомунікацій, Національним університетом біоресурсів і природокористування України, Національним технічним університетом України Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Відкритим міжнародним університетом розвитку людини «Україна» (співпраця у рамках проекту «Національно-патріотичне виховання та його складова – козацьке виховання»), Вищим навчальним заклад ом «Київський міжнародний університет», МАУП (участь у соціальних проектах «Шлях до майбутнього»).

У рамках міжнародної співпраці ліцей бере участь у різноманітних проєктах Fundacja «FILMOWIEC» (Польща), має тісні зв’язки зі школами м. Пьонки (Польща).

У школі активно розвивається волонтерський рух. Завдяки роботі волонтерської групи протягом останнього часу надано допомогу різним соціально незахищеним групам дітей школи, воїнам, які отримали поранення під час проведення ООС (АТО) на сході України і перебувають у військовому госпіталі.

Заклад пишається своїми випускниками, які продовжують навчання у вищих навчальних закладах, повертаються після закінчення вищих навчальних закладів працювати до ліцею, стали кандидатами і докторами наук, гідними людьми своєї незалежної держави.

Кiлькiсть переглядiв: 0