FacebookYouTubeПідписатися на RSS

Атестація педагогічних працівників на 2020-2021 роки, як і в усі часи, являє собою досить складну систему і механізм, головним завданням і метою якої є встановити рівень професіоналізму педагогів через результати їх роботи і професійної діяльності.

Атестація педагогічних працівників на 2018-2019 роки. Зміни
ЗміниЯкщо відразу говорити про зміни, то тут можна відзначити і назвати наступну дуже важливу і корисну для багатьох інформацію. Про що ж ідеться?
Атестація педагогічних працівників на 2018-2019 роки. Зміни

По-перше,завдяки змінам в атестації педагогічних працівників у 2020 році скоротиться дистанція, пов'язана зі стажем, між початківцям вчителем і вчителем більш досвідченим. При цьому заслуги вчителів старшого покоління ніхто не применшує.По-друге,молодим вчителям можна буде раніше вийти на атестацію, якщо педагог бачить себе професіоналом нової якості.По-третє,істотні зміни в атестації педагогічних працівників в цьому році стосуються змісту перевірки. Контрольні вимірювальні матеріали будуть містити три блоки: Поступово за цими трьома напрямками розширять професійну оцінку вчителя. Важливо пам'ятати, що об'єктивну оцінку досягнень учня можна дати тільки в динаміці, в порівнянні - «сьогодні» потрібно порівнювати з тим, що він міг «вчора», а не брати пікові результати учнів.

Атестація педагогічних працівників на 2018-2019 роки. Зміни
По-четверте,методика розрахунку рейтингу вчителя дозволить оцінити результативність навчальної та позакласної роботи педагога по предмету, його науково-методичної діяльності та своєчасність виконання доручень.По-п'яте,для оцінки досвіду роботи педагога, який атестується на кваліфікаційну категорію, пропонується взяти критерії оцінки конкурсного випробування «Методичний семінар» Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Учитель викладає концептуальні методичні підходи, засновані на досвіді роботи, розповідає про технології.Як і яким чином буде здійснюватися атестація?Погодьтеся це другий дуже значимий і важливий для багатьох питань. Що і яку важливу інформацію можна відзначити в цьому напрямку? Проходження обов'язкової атестації в 2017 році контролює спеціальна атестаційна комісія, що складається з уповноважених членів організації сфери освіти. Хто в неї входить, вирішує керівна особа, що підтверджувало наказ про її формування та склад. Керівник обов'язково подає список працівників, які піддаються контролю.
Атестація педагогічних працівників на 2018-2019 роки. Зміни
У разі виявлення бажання проходження необов'язковою оціночної процедури заява пишеться самим співробітником. Йому слід вказати займану посаду і наявність (відсутність) категорії. Протягом місяця буде відбуватися перевірка заяви, після чого визначитися дата випробування досвідченості педагога. Тривалість самої процедури (з урахуванням моменту винесення рішення) - до 60 днів. Бувають випадки, що працівник не згоден з оголошеним результатом. Він має шанс оскаржити його протягом 90 днів одним з двох способів: звернутися до суду; сформувати спеціальну раду, вирішальний трудові спори. Отримавши задовільні заключний відповідь, викладач, приступивши до виконання обов'язків, має законне право вимагати додавання до своєї заробітної плати.
Атестація педагогічних працівників на 2018-2019 роки. Зміни
Якщо говорити про атестацію на відповідність займаній посаді, то тут варто відзначити і назвати наступну дуже важливу й значиму інформацію. При перевірці відповідності займаним робочого місця піддається кожен співробітник освітньої сфери. Чи не торкнеться вона тих, хто потрапляє під наступні твердження: «новоспечених», які пропрацювали на своєму місці не більш як 2 років; перебувають в декреті (вийшовши з якого треба попрацювати мінімум 2 роки, щоб отримати можливість піддадуться атестаційним кроків); які не працювали на своєму місці більше 4 місяців (вони допускаються до «ревізії» знань тільки через рік повернення на робоче місце); вагітних. При необхідності перераховані вище суб'єкти мають право написати заяву на проходження необов'язковою, якщо це збігається з їх кар'єрними інтересами і вигодами. Оновлені правила перевірочних дій переслідують завдання оцінити відповідність займаній робочої позиції конкретного фахівця. У разі непідтвердження компетентності він заміщається відповідним кандидатом.
Атестація педагогічних працівників на 2018-2019 роки. Зміни

Це, мабуть, основні моменти, на які варто і слід звернути увагу в першу чергу.

Кiлькiсть переглядiв: 0